Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki
VIII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia "Inspiracje Flamenco" Przenikanie Kultur

PLENER – WOJSŁAWICE dla dzieci i młodzieży od 8 lat
„Enklawa przyrodnicza - cuda natury” - w poszukiwaniu odpowiedzi, dlaczego warto dbać o przyrodę i tworzyć enklawy przyrodnicze

27 V sobota 2017
wyjazd z ul. Kutnowskiej, zbiórka godz. 9:00, odjazd 9:15, przyjazd ok. godz. 16:00

Zapisy: recepcja MDK-Krzyki, wpłata 10 zł

Podróż do najpiękniejszego ogrodu botanicznego na Dolnym Śląsku, miejsca enklawy przyrodniczej, którą można podziwiać, czerpać z niej natchnienie. Okres maja to wyjątkowy czas, kiedy rozkwitają rododendrony i różaneczniki. Ponieważ kwiaty te są delikatne i krótkotrwałe widok ten można ujrzeć w pełnym rozkwicie tylko w maju. Podczas pleneru malarskiego na naturalnych tkaninach będziemy tworzyć wielkie malowidła puentylistyczne. Malowidła te, nawiązując do stylu impresjonistów czerpią bezpośrednie inspiracje z pory dnia, z oświetlenia naturalnego i niepowtarzalnego widoku natury.

Koordynator: Iwona Gocyk
Opiekunowie grupy: Jan Skarżyński, Aleksandra Paradowska, Sylwia Lange