MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 JAZZ meets FLAMENCO

JAZZ meets FLAMENCO

utworzone przez | mar 7, 2016 | Wydarzenia

Zapraszamy na koncert “JAZZ meets FLAMENCO” w ramach którego zobaczymy:

MAREK PĘDZIWIATR TRIO – pianista jazzowy, klawiszowiec, wokalista, raper, producent, dj. Absolwent Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Również absolwent Red Bull Music Academy Bass Camp we Wrocławiu (2013). Od 2014 roku kierownik muzyczny festiwalu FAMA. Trio piano, perkusja, bas zagrają kompilacje utworów znanych muzyków jazzowych zainspirowanych muzyką flamenco jak np. Miles Davis. Trio tworzą: Marek Pędziwiatr – piano, Piotr Mazurek – bas, Michał Bocek – perkusja.

DREAMING UKULELE TRIO – to nowa formacja na rynku muzycznym, jednak tworzą ją muzycy o sporym dorobku artystycznym.
W skład ich repertuaru wchodzą największe standardy jazzowe oraz najsłynniejsze przeboje muzyki hawajskiej, latynoskiej i flamenco z lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Trio tworzą: Robert Gawron – Ukulele, Tomasz Wilczyński – Kontrabas, Artur Mickiewicz – Cajon .

CANDELA – czyli:
Damian Kowaliński – pierwszy polski gitarzysta flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli. Tam też spędził najwięcej czasu, ucząc się i grając z najlepszymi mistrzami tego gatunku.

Niño Soto- śpiewak flamenco, pochodzący ze znanej cygańskiej rodziny z Sewilli, którego charyzmatyczna osobowość sprawia,
że jego występy przepełnione są energią, rytmem i pozwalają poczuć się jak na prawdziwej cygańskiej fieście.

Piotr Łyszkiewicz – saksofonista, improwizator, kompozytor. Współpracuje z Ove Volquartzem. Brał udział w projektach
z tancerzami contact impravisation – Michaelem Schummacherem i Konradem Szymańskim. Członek P.K.P. Trio, The Kurws, Loeffel. Debiutował wraz z zespołem Ziemia Planeta Ludzi (Vytwornia Om, 2008).

Wystąpią także:

Dorota Zygadło – absolwentka Studium Piosenki Młodzieżowego Domu Kultury Wrocław-Krzyki (instruktorzy Beata i
Stanisław Tomankowie), aktualnie studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – wokalistyka jazzowa. Laureatka festiwali muzyki jazzowej takich jak “Old Jazz Meeting Złota Tarka” w Iławie, Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu oraz Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze.

Ponadto zobaczymy grupy flamenco MDK-Krzyki, zespół tańca “Fuerza flamenca” z MDK-Krzyki pod kierunkiem
Anny Patkiewicz w składzie: Florentyna Cieślik, Anna Gasztych oraz Ewa Krawczuk z gościnnym udziałem śpiewaczki flamenco Marty Pasikowskiej oraz gitarzysty Piotra Staszewskiego, a także grupę tańca współczesnego “Garderoba 1” pod kierunkiem Pani Anny Szopy (artystka Opery Wrocławskiej).

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa nagrodzonych prac w Ogólnopolskim Konkursie „Z pędzlem przez świat”
pod hasłem: “Świat na głowie”.

Uwaga! Wjazd na bezpłatny parking za Radiem Wrocław od ulicy Żołnierskiej.