MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 Wycieczka do Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – relacja

Wycieczka do Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – relacja

utworzone przez | maj 10, 2016 | Wydarzenia

Relacja z wydarzenia:

Dnia 21 maja 2016 r. odbył się plener artystyczny z MDK-Krzyki do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Na miejscu uczestnicy mieli okazję  zapoznać się z historią włókiennictwa, zobaczyć narzędzia i maszyny do produkcji tkanin,  porównać jak na przestrzeni lat zmieniała się moda oraz zobaczyć Międzynarodowe Triennale Tkaniny – na którym jednym z eksponatów była praca autorstwa Małgorzaty Matuszewskiej – artysty plastyka i instruktora z MDK-Krzyki. Po części zwiedzania odbyły się warsztaty w czasie których każdy z uczestników zrobił sobie pamiątkowy nadruk. Zapraszamy już wkrótce na kolejne równie ciekawe plenery artystyczne z MDK-Krzyki.

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

ZAPRASZAMY NA WYCIECZKĘ Z MDK-KRZYKI DO CENTRALNEGO MUZEUM WŁÓKIENNICTWA W ŁODZI JUŻ 21.05 (SOBOTA)

PROGRAM WYCIECZKI:

• 7:50               Zbiórka przy MDK-Krzyki; ul. Kutnowska
• 8:00-11:30   Przejazd MDK Krzyki -Muzeum Włókiennictwa w Łodzi;
• 11:30-13:30 Zwiedzanie z przewodnikiem (historia włókiennictwa, narzędzia i maszyny, moda wczoraj i dziś, Międzynarodowe Triennale Tkaniny);
• 13:30-14:30 Obiad w restauracji łaźnia na dziedzińcu żeliwnym muzeum;
• 14:30-16:30 Warsztaty druku – tworzenie prac techniką druku szablonowego na tkaninie bawełnianej, poznanie zasad  kompozycji oraz procesu druku tkanin  i jego utrwalania)
• 16:30-20:00 Przejazd Muzeum Włókiennictwa w Łodzi –  MDK Krzyki;

19:30/20:00   Odbiór dzieci, przy MDK-Krzyki – ul. Kutnowska

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

• Uczestnicy: wycieczka przeznaczona jest dla dzieci od 10 roku życia z opłaconymi składkami za Komitet Rodzicielski mdk-kRZYKI;
  • Zapisy oraz koszt: zapisy oraz opłaty (koszt 10 zł) od 9 do 16 maja dokonywane są przez rodziców na recepcji MDK-Krzyki poniedziałek-piątek w godzinach 14:30-19:30
  • Liczba miejsc: ograniczona. Decyduje kolejnośc zgłoszeń.