MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 FESTIWAL – SYNAGOGA

FESTIWAL – SYNAGOGA

utworzone przez | sty 9, 2017 | Wydarzenia

IX Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia „Inspiracje Flamenco / Przenikanie Kultur”

Wrocław,  04 – 9 III 2017r.

05.03.2017 r. godz. 19:00 Bilety (130 /110 zł)
KONCERT FLAMENCO

Synagoga pod Białym Bocianem
Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej
ul. P. Włodkowica 7, Wrocław

Pasja Flamenco z udziałem gwiazdy LA FARRUCA

I część
Support: zespół “Fuerza Flamenca” z MDK-Krzyki pod kier. Anny Patkiewicz w składzie: Florentyna Cieślik, Ewa Krawczuk, gościnnie śpiew: Marta Pasikowska,
gitarzysta: Piotr Staszewski

Taniec Flamenco:
Małgorzata Wołyńczyk
Marta Dębska
Katy La Yedra
Anna Patkiewicz

Gitarzyści:
Kuba Wagner
Artur Muszyński

Śpiew:
Juan El Negro
Ezequiel Montoya

Cajon i palmas:
Lolo Lozano Fernandez

Wiolonczela:
Anna Szpil

II część
Pasja Flamenco z udziałem gwiazdy LA FARRUCA ze swoim zespołem z Hiszpanii.
Śpiew: Ezequiel Montoya, Juan El Negro
Cajon i palmas: Lolo Lozano Fernandez
Gitara: Artur Muszyński

Pasja Flamenco to spektakl nowatorski i unikalny, o dużym formacie, łączy na scenie wielu znakomitych artystów z Polski i z Hiszpanii.
La Farruca jest matką tak sławnych tancerzy jak: Farruquito, Farru i El Carpeta, córką legendarnego tancerza El Farruco, a także rodzoną siostrą Pilar Montoya La Faraona, której zadedykowany jest koncert. Występowała na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, w Japonii, w Brazylii, brała udział w Royal Festival Hall w Londynie.

Taniec w jej wykonaniu jest przepełniony autentycznością, improwizacją i żarliwością, artystka będąc spadkobierczynią andaluzyjskich Cyganów dzieli się z publicznością i hojnie rozdaje magiczną energię, która płynie z każdego jej gestu kontakt na żywo z taką energią jest bezcenny i zapada na długo w pamięci. Sztuka flamenco to unikat, zaliczany przez UNESCO do Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości, wielu jest naśladowców, wielu jest artystów, którzy się inspirują tą sztuką. W przypadku La Farruca ujrzymy flamenco w czystej postaci. Jak diament.

Bilety do nabycia w salonach EMPiK, www.eventim.pl oraz na stronie ticketpro.pl lub godzinę przed koncertem.

Program Festiwalu
Strona Festiwalu: http://www.mdk-krzyki.pl/flamenco/
Informacja o Festiwalu na Facebooku: Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia “Inspiracje Flamenco” Przenikanie Kultur