MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 PIES I KOT

PIES I KOT

utworzone przez | kwi 20, 2017 | Wydarzenia

Dnia 22.04.2017 o godz. 13.00 na sali widowiskowej MDK-Krzyki
odbędzie się spektakl pt.:”Pies i kot”.
Przedstawienie niejednokrotnie odbywało się na scenie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka, przy ulicy Kuźniczej 29 a, we Wrocławiu.
„Pies i kot” to baśń napisana staropolskim wierszem, która jest okazją do poznania ciekawych form teatru: teatru dramatycznego, pantomimy i teatru lalek. Twórcami spektaklu są aktorzy, którzy świetnie opanowali technikę przekazywania treści niewerbalnych za pomocą ciała.

Spektakl zachęca małych widzów do nauki poprzez interaktywną zabawę. Młodzi widzowie dowiedzą się w zabawny sposób, co znaczy sortowanie śmieci, dlaczego należy oszczędzać wodę oraz poznają pojęcia związane z ochroną środowiska, takie jak recykling, ekosystem, opakowania plastikowe oraz słowa nieużywane we współczesnym języku: balia, wyżymaczka czy tarka. Dodatkową atrakcją są śpiewane na żywo piosenki oraz skoczna muzyka. Na jej tle dzieci wykonują określone działania, biorąc czynny udział w spektaklu.

Reżyseria: Patrycja Czyżewska-Soroko
Obsada: Patrycja Czyżewska-Soroko, Magdalena Hardziej, Katarzyna Łuczyńska