MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 XI Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco 8-16 marca 2019

utworzone przez | mar 5, 2019 | Wydarzenia

Zapraszamy na XI Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco

we Wrocławiu w terminie od 08.03. do 16.03.2019 r.

Festiwal ma charakter edukacji międzykulturowej promującej  postawy otwartości na różnorodność kulturową i rozwój dialogu międzypokoleniowego. Organizatorem Festiwalu jest Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław – Krzyki, który wspomaga rozwój twórczości dzieci i młodzieży poprzez m. in. wspólne działania artystyczne  i warsztatowe z profesjonalnymi artystami wielu dziedzin sztuki.

PROGRAM XI Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco

W programie Festiwalu dwa główne wydarzenia:

• 10 marca 2019 r. (niedziela) godz. 19:00

Synagoga pod Białym Bocianem we Wrocławiu ul. Pawła Włodkowica 7, 50-072 Wrocław

KONCERT FLAMENCO – JAZZ FUSION ENSEMBLE “REMEDIOS”

FLAMENCO-JAZZ FUSION ENSEMBLE “REMEDIOS” założyli w 2002 r. muzycy Cyril Kubiš i Mateo Gallito.

Zespół czerpie inspiracje muzyczne z flamenco, jazzu, klasyki oraz muzyki świata.

Zespół “Remedios” wystąpi w 7 – osobowym składzie:
Morenito de Triana – gitara, śpiew
Mateo Gallito – taniec, piano, śpiew
Zuzana Fujacová – flet
Juraj Paška -wiolonczella
Cyril Kubiš – skrzypce
Mateo Garriga – cajon, palmas
oraz pochodząca z Madrytu tancerka – Virginia Delgado.

Podczas Festiwalu Artyści zaprezentują program “Cardamon”.

Więcej informacji na temat zespołu

Bilety w cenie 50 zł i 60 zł dostępne na stronie: https://www.ticketmaster.pl/event/flamenco-jazz-fusion-ensemble-remedios-bilety/11011

Bilety dostępne również w salonach EMPIK oraz w dniu koncertu na godzinę przed wydarzeniem w Synagodze Pod Białym Bocianem.

• 13 marca 2019 r. (środa) godz. 18:30

Sala koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10

Koncert “FLAMENCO I MUZYKA ŚWIATA”

Koncert z udziałem muzyków, tancerzy i wokalistów.

Podczas koncertu prezentujemy artystów poszukujących różnych inspiracji, których połączyła pasja do muzyki, tańca i śpiewu flamenco. Zapraszamy do udziału gości, którzy konsekwentnie łamią podziały międzygatunkowe, międzykulturowe i międzypokoleniowe oraz tworzą ciekawe projekty fusion.

Wystąpią:

• Anna Mendak – taniec flamenco;
  • grupa tańca ze Studio Sueños Szkoła Flamenco pod kier. Agaty Makowskiej;
  • Centrum Flamenco Katarzyny Radułowicz;
  • grupa tańca ze Studio Flamenco El Sol pod kier. Liliany Bochenkiewicz;
  • Zespół Los Duendes w składzie: Niño Soto – śpiew , Piotr Łyszkiewicz – saksofon, Maciej Posłuszny – gitara, Guillermo Soidan – cajon;
  • duet: połączenie flamenco z pieśniami sefardyjskimi: Eliezer Mizrachi – śpiew, Damian Kowaliński – gitara;
  • duet: Stanisław Jordanow – gitara flamenco, Szymon Justyński – gitara basowa;
  • duet: Aleksander Miśkiewicz – akordeon, Dagmara Mazur – gitara;
  • duet: Maria Światłoń – śpiew flamenco, Michał Krygowski – gitara flamenco.
  • Artyści z MDK-Krzyki:
    • Grupa Tańca Współczesnego pod kier. Anny Szopy – Kimso;
    • grupy tańca flamenco pod kier. Anny Patkiewicz – Ninas Flamenco, Floresitas, Solitas, Viento del Flamenco, Chicas de Flamenco, Energia Flamenca.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa nagrodzonych prac w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ETNO-PORTRETY „KORZENIE KULTURY” Koordynator: Iwona Gocyk

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław – Krzyki

Dyrektor: Małgorzata Brodzińska