MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 Otwarcie XI Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia “Inspiracje Flamenco” 8.03.2019 Wernisaż malarstwa autorstwa ANETY GWÓŹDŹ pt. “Rytm Kobiety”

utworzone przez | mar 6, 2019 | Wydarzenia

Na otwarcie XI Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia “Inspiracje Flamenco” zapraszamy na wernisaż malarstwa autorstwa ANETY GWÓŹDŹ pt. “Rytm Kobiety”

8 marca 2019 godz. 18:30

Klubokawiarnia Mleczarnia ul. Włodkowica 5

50-072 Wrocław/wst. wolny

Wernisaż uświetnią prezentacje tańca FLAMENCO w wykonaniu grup z MDK-Krzyki pod kier. Anny Patkiewicz:
“Viento del Flamenco”
“Chicas de Flamenco”
“Energia Flamenca”
oraz gościnne zespół z Centrum Flamenco Katarzyny Radułowicz
ANETA GWÓŹDŹ – ur.1972 r. we Wrocławiu.
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznego im. Stanisława Kopystyńskiego we Wrocławiu z dyplomem na kierunku Wystawiennictwa 1992 r. Autorka licznych fresków, ilustracji do podręczników, blogów oraz gazet. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, figuratywnym, gdzie podejmuje tematy oparte na analizie psychologicznej człowieka jako jednostki społecznej. W dobie mediów społecznościowych, fasadowych postaci i kreacji artystka potrafi zajrzeć za kurtynę scen, które na co dzień odgrywamy i odnaleźć typ osobowości, która się za nią kryje. To co dostrzega traktuje czasem poważnie, a czasem całkiem żartobliwie, ironizując ze schematów postrzegania do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Autorka obrazów jest również poetką oraz autorką opowiadań do gazet (dla wydawnictwa BAUER, PHOENIX PRESS). Wydała tomik poezji pt. „Gama Błękitu”w 1998 r. Obrazy i wiersze stanowią spójną całość. Wiersze często są dopełnieniem jej obrazów. Dopowiadają czego nie widać, puentują zaskakującą voltą skojarzeń. Aneta Gwóźdź zabiera nas w podróż mentalną po świecie charakterów kobiet, w cyklu „Gra Venus”„Świat kobiet, kobiety świata”, „Tańczące”. Natomiast w cyklach „Ba…śnie w atach”, „Bajki i Mity na dobranoc”, „The games” opowiada bajki dla dorosłych nawiązując do gry damsko-męskiej.  Aneta Gwóźdź tworzy „portret charakteryzowany” inspirując się linearną kreską wykorzystywaną w sztuce wschodu. ANETYZM, bo tak autorka określa swoją sztukę to rodzaj linearyzmu-surrealistycznego czy surrealizmu-japońskiego połączonego z fraszką charakterologiczną. Autorka w swojej twórczości stara się łączyć sztukę we wszystkich jej aspektach, poezja dopełnia dźwięki obrazu.
„RYTM KOBIETY”- wystawa indywidualna przedstawiająca portret emocjonalny kobiet, połączony z rytmem tańca. Dominującą część wystawy zajmują prace związane z tańcem Flamenco. Autorka prowadzi nas przez różne kultury, charaktery, uczucia kobiet łącząc obraz z poezją.
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław – Krzyki
Dyrektor: Małgorzata Brodzińska