MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 04-10.03.2018 X Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia “Inspiracje Flamenco Przenikanie Kultur” KONCERT MISTRZÓW FLAMENCO

utworzone przez | lut 8, 2018 | Wydarzenia

Jubileuszowy Festiwal zbliża się wielkimi krokami!!!
Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki zaprasza na siedem wydarzeń festiwalowych w tym dwa główne wydarzenia:
KONCERT MISTRZÓW FLAMENCO “Moje Dziedzictwo” oraz FLAMENCO JAZZ I MUZYKA ŚWIATA

KONCERT MISTRZÓW FLAMENCO “Moje Dziedzictwo”z udziałem gwiazd
LA FARRUCA
EL CARPETA

4 marca, godz. 18:00
Synagoga Pod Białym Bocianem Wrocław, ul. Włodkowica 7
Bilety: 120/100 zł./EMPiK/ticketmaster.pl   /na godzinę przed koncertem W Synagodze Pod Białym Bocianem

NA SCENIE WYSTĄPIĄ GWIAZDY ŚWIATOWEJ SŁAWY:

María Rosario Montoya La Farruca

Manuel Fernández Montoya „El Carpeta”

Gwiazdorska obsada koncertu flamenco. Znakomita tancerka María Rosario Montoya La Farruca, jej syn Manuel Fernández Montoya „El Carpeta”, najmłodszy spadkobierca dziedzictwa rodu Farrucos, rodu który posiada niemal stuletnią tradycję w kultywowaniu sztuki flamenco. Występowali na scenach całego świata w najlepszych teatrach i festiwalach, między innymi w Royal Festival w Londynie.
Do Polski przyjadą z zespołem:
gitara: Román Vicenti Mera
śpiew; Ezequiel Montoya Jiménez, Ivan Gonzales Carpio
cajon: Manuel Lozano Fernández

Farrucos są spadkobiercami kunsztu wieloletniej i wielopokoleniowej tradycji flamenco. Reprezentują to co nazywamy esencją tej sztuki. Ich taniec przepełnia duch piękna, prawdy i autentyczności. Są na scenie odważni, dumni i pełni elegancji, ale też potrafią być nieposkromieni i żywiołowi.

Nasz Mistrz Flamenco EL CARPETA w swoim żywiole! – obejrzyj

Młody tancerz Manuel Fernández Montoya „El Carpeta” jest wierny linii andaluzyjskich tancerzy ze swojej rodziny Los Farrucos. Czerpiąc ze spuścizny dziadka, wielkiego Farruco, bawi się swoją młodością i wprowadza nowe tendencje flamenco, nie zapominając jednak skąd pochodzi jego sztuka.

El Carpeta uczestniczy w największych festiwalach w Hiszpanii oraz na świecie, m.in. na Manhattanie, San Francisco, Waszyngtonie, Sao Paulo, Rio de Janeiro, Meksyku, Bogotcie. Bierze udział w tak ważnych wydarzeniach jak Bienale de Sevilla, Festiwal Jerez, itp.

Już jako kilkuletnie dziecko występował na scenie wraz z braćmi i matką, ciesząc się ogromną sympatią publiczności. Na występach jest spontaniczny, prawdziwy, wesoły i całkowicie utożsamia się ze swoja rodziną Farrucos. Kocha swojego brata Farruquito” ponad wszystko, ale także wszystkich wspaniałych tancerzy, których krew i pamięć niesie w sobie. Można to zobaczyć w filmie Flamenco Flamenco, nakręconym przez znanego reżysera filmowego Carlosa Saura.

Manuel „El Carpeta” wystapił podczas ostatniej trasy wielkiego maestro i gitarzysty Paco de Lucía. Aktualnie tańczy w różnych przedstawieniach z artystami o międzynarodowej randze,
takich jak Miguel Poveda, Alejandro Sanz czy Estrella Morente.

María Rosario Montoya swój pseudonim “La Farruca” otrzymała od ojca, znanego Tancerza Antonio Montoya Flores “Farruco”. Pochodzi z wielkiej dynastii artystów flamenco, do urodzenia wychowuje się w środowisku śpiewaków gitarzystów
i tancerzy, ma to ogromny wpływ na je rozwój artystyczny. Jako córka wielkiego Farruco spotkała się na scenie z największymi artystami drugiej połowy XX wieku. Farruca przekazała swoje dziedzictwo dzieciom. Jest matką mistrzowskiej klasy trójki tancerzy: Juan Manuel Fernández Montoya “Farruquito”, Antonio Fernández Montoya “Farru” i Manuel Fernández Montoya “El Carpeta”. Brała udział legendarnych już spektaklach i filmach takich jak “Andalucía Flamenca”, “Persecución”, “Flamenco Puro”, “Amante” lub “Bodas de Gloria”. W 1997 roku wzięła udział w pierwszym spektaklu syna Farruquito zatytułowanym “Korzenie Flamenco”. Jego premiera odbyła się w Royal Festival Hall w Londynie, gdzie zdobył
Ogromny sukces – następnie w Madrycie, Barcelonie i Japonii. Towarzyszyła mu również w jego pierwszym turne w Stanach Zjednoczonych z pokazem “Farruquito y Familia”, Otrzymała wówczas bardzo dobre recenzje, które definiują ją jako “kobietę wielkiej zmysłowości, a jej taniec “ciągłym powoływaniem muz na scenie”.

Organizator:
Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki