Flamenco

Witam serdecznie! Uwaga!!! Od dzisiaj rozpoczynamy zapisy na „zajęcia – konsultacje artystyczne” w Naszym Domu Kultury!!! Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami

na stronach MDK. Startujemy 25maja! (obowiązują zapisy na mojego meila anna.patkiewicz@wp.pl, moim Fb. lub telefonicznie).

Do zobaczenia!!! Już się cieszę na spotkanie z Wami! A tymczasem zadanie online!

Zapraszam do udziału w lekcji wszystkich najmłodszych uczestników sekcji flamenco.

Na dzisiaj zaplanowałam dla Was zabawę rytmiczno – taneczną, która rozwija wyobraźnię, umiejętność koncentracji i improwizacji!

Zapraszam:

zad. 1 tworzymy własne kombinacje rytmiczno – ruchowe w oparciu o rytm na 4 ,mamy do dyspozycji cztery czwórki i próbujemy je na różny sposób zademonstrować poprzez połączenie klaśnięcia, tupnięcia, klepnięcia itp. – siedzimy po „turecku”

zad.2 wstajemy, jesteśmy w pozycji stojącej i zadanie jest podobne, ale mamy więcej możliwości ruchowych: możecie dodać więcej elementów ruchowych np. zrobić obrót, podskok itp.

Cały czas pamiętajcie, że mają być układy złożone z czterech czwórek 1234,1234.1234,1234=16 figur !!!

zad.3 A teraz czas na swobodny taniec! Do załączonej rumby flamenco (metrum 4/4) ułóż własny układ taneczny, czas trwania około 1 minuta! Możesz wykorzystać chustę, wachlarz, spódnicę, stepowanie..

Czekam na nagrania lub zdjęcia Waszych improwizacji tanecznych do rumby!

Dobrej zabawy!!!

Pozdrawiam!