Ceramika i Design


Dzień Dobry🌸
Dzisiaj dalszy ciąg dyskusji i przygotowań do projektu: “Ceramika 4 medica”
Spotykamy się na Discordzie w godz. 17.30-20.00. 
Wyzwanie podjęło czterech uczestników zajęć Ceramika i Design.
Tak powiedzieli o sobie:

“To MY, CZTERECH samozwańczych artystów, chcemy zrobić coś dobrego ze swoim talentem. Każdy z nas tworzy od lat, w różnych technikach, prace plastyczne. Połączyło nas wspólne hobby – ceramika. Naszym celem jest stworzenie form rzeźbiarskich i przeznaczenie ich na licytację dla celów medycznych.”

Liderką projektu jest Ola Korolewicz, 08.06.1996 r., absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Od najmłodszych lat związana z MDK Krzyki pod okiem p. Iwony Gocyk. Tworzy pod artystycznym pseudonimem lirczix, który znaleźć można chociażby na instagramie. 
“Sztuka jest dla mnie przede wszystkim odpoczynkiem od rutyny dnia ale również dobrą zabawą. Uwielbiam siedzieć godzinami nad portretami starając się jak najwierniej oddać rysowaną osobę. Za to malując odchodzę od realizmu i nieustannie szukam nowych technik. Od lat zajmuję się również ceramiką, najbardziej interesuje mnie sztuka użytkowa.”

“Nazywam się Michał, Moim pierwszym kontaktem ze sztuką, była ceramika. Jest to mój filar artystyczny który rozgałęzia się na wiele innych dziedzin, jakimi są rysunek, szkło, teatr, śpiew i wideo, inspiracja, chęć zrozumienia siebie i innych artystów, nawiązania z nimi więzi poprzez prace i dzieła, tym właśnie jest dla mnie moja przygoda ze sztuką. 
Lepię z gliny od dziecka w Młodzieżowym Domu Kultury na Krzykach, moje zainteresowania wybiegały poza ceramikę i trzy lata spędziłem w kabarecie, występując na scenie. Nowe zainteresowania nie przeszkadzają mi w starych wręcz przeciwnie pomagają zrozumieć sztukę jako całość i rozwijać się bardziej. Obecnie uwielbiam lepić wazy, są duże i długowieczne.”

Ula Cetera, na co dzień studentka architektury. Odkąd sama pamięta związana jest z MDK Krzyki, a w nim najdłużej z pracownią ceramiki. Autorka strony Art et Cetera. Uwielbiam wpadać w szał tworzenia, kiedy zapominam o otaczającym mnie świecie, a czas zdaje się stawać w miejscu. Kiedy tylko mam czas i okazję rysuję, maluję, szyję, lepię z gliny, próbuje swoich sił w grafice et Cetera, et Cetera.

Lena Majsiak, skromna, małomówna osoba, której prace mówią najwięcej bo wypowiada się obrazem, rysunkiem i gliną. Od wielu lat tworzy w pracowni Ceramiki i Designu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

four × two =

Najnowsze wpisy

Wykaz sekcji, informacja o naborze do poszczególnych sekcji, kontakty e-mail…

"Dziś dobiegły końca tygodniowe warsztaty Pracowni Komiksu (02.07.21), które odbywały…

Zobacz wszystkie
<< Lip 2021 >>
PWŚCPSN
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Skip to content