Pracownia Komiksu


Witajcie. Dziś kończy się rok szkolny, to także czas zakończenia drugiego roku działalności Pracowni Komiksu.  Epidemia koronawirusa nieco pokrzyżowała nam szyki i wielu planów nie udało się zrealizować, a ostatecznie większa część zajęć w drugim semestrze przekształciła się w formułę „na łączach” i wymusiła na nas pracę zdalną, w domu, czasami były to spotkania na Discordzie.

Nie warto się jednak tym już przejmować, musimy mieć nadzieję, że od września znów wszyscy będziemy mogli spotykać się w MDK w bezpiecznych warunkach, by od razu kontynuować niezrealizowane pomysły. Spróbujemy powalczyć o wydanie nowej antologii komiksów jeszcze w tym roku kalendarzowym! A wakacje to dobry moment, by zebrać garść nowych pomysłów.

W końcu możecie odpocząć od nauki i zająć się swoimi pasjami. Zachęcam Was, by wykorzystać czas przerwy na  założenie „komiksowego dziennika”, w którym będziecie prowadzić zapiski i notatki, niezbędne do stworzenia nowego komiksu. Szkicownik lub notes nie musi być duży ani gruby. Mogą się w nim znaleźć szkice postaci, projekty przestrzeni i teł, dialogi, scenariusze i storyboardy. Jeśli w czasie wakacji uda Wam się wymyślić i zaplanować nową historię, będzie to ogromny sukces! Pozwoli to na rozpoczęcie poważnych prac już na pierwszych zajęciach we wrześniu.

Wbrew wszelkim niepowodzeniom (na które nie mieliśmy wpływu) chciałem Wam podziękować za ten rok. Pracownia Komiksu rozwija się dzięki temu, że to właśnie Wy rozwijacie skrzydła swojej twórczości.

Niech Wasze wakacje będą udane i kreatywne!

Jan Skarżyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 1 =

Najnowsze wpisy

W dniach 29 czerwca - 10 lipca 2020 roku Młodzieżowy…

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 dla nowych…

Zobacz wszystkie
<< Lip 2020 >>
PWŚCPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2