Jan Skarżyński


Temat: Projektowanie postaci i lokacji do komiksu. Ptaki.

Witajcie. W czasie ferii zimowych będziemy pracować nad samodzielnymi projektami komiksowymi, które w efekcie pozwolą stworzyć numer magazynu z opowieściami graficznymi. Po feriach będziemy go składać z nadesłanych materiałów.

Tematem przewodnim i wspólnym motywem we wszystkich komiksach oraz ilustracjach będą ptaki. Oznacza to, że historia komiksu może dotyczyć ptactwa, a tworząc postać, możecie zainspirować się budową ciała ptaków, ich upierzeniem, dziobami. Możecie też stworzyć historię z własnymi bohaterami, gdzie ptaki stanowić będą istotny element tła lub temat historii. Przykładowo: odlot bocianów na zimę, start pojazdu latającego o kształcie pelikana. I tym podobne.

Wytyczne komiksu:  1 strona (od 5 do 9 kadrów). Komiksy powinny być wykończone w czerni i bieli lub w szarościach.

Na początek – zastanówcie się o czym będzie Twój komiks i ilu bohaterów będzie Wam potrzeba do opowiedzenia ptasiej historii. Na jednej stronie komiksu najwygodniej użyć dwóch głównych postaci, ale może być ich więcej!

Możecie krótko opisać swoich bohaterów – znając ich charaktery i wiedząc, co lubią, a czego nie, łatwiej będzie stworzyć dialogi lub wymyślić zabawną sytuację w swoim komiksie.

Gdy już wymyślicie postacie, zaprojektujcie miejsce akcji – lokację, w której postaci będą przebywać. Może to być wnętrze jakiegoś domu, gniazdo na drzewie lub otwarta przestrzeń.

Te projekty raczej nie pojawią się w naszej czarno-białej gazetce, ale na pewno bardzo pomogą podczas tworzenia komiksu. Jeśli macie ochotę, pokolorujcie dzisiejsze rysunki.

Wyniki swojej dzisiejszej pracy możecie skonsultować ze mną mailowo na pracowniakomiksu@mdk-krzyki.pllub za pośrednictwem naszego serwera Discord. Mile widziane zdjęcia lub skany Waszych rysunków!
(JS)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 4 =

Najnowsze wpisy

Zimowa Akademia Sztuki Warsztaty muzyczno-taneczne "5A" Występ uczestników Sekcji Skrzypiec…

Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie 18 stycznia do "odwiedzenia" naszej strony…

Zobacz wszystkie
<< Sty 2021 >>
PWŚCPSN
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31