SZTUKA DLA NAJMŁODSZYCH

Zajęcia te mają na celu rozwój wrażliwości, wyobraźni i inwencji twórczej dzieci. Rozwijają zdolności manualne, percepcyjne, językowe, psychoruchowe, muzyczne. Uczą współpracy w grupie. Dają możliwość zetknięcia się z wieloma technikami plastycznymi oraz poznania różnych piosenek i zabaw dziecięcych. Jest to przygoda ze sztuką już od najmłodszych lat.

Sztuka dla najmłodszych dzieci dzieli się na zajęcia:

• muzyczno – ruchowe
  • plastyczno – teatralne

Zajęcia obejmują:

• ćwiczenia i zabawy z dziedziny muzyki i teatru
  • tworzenie rac plastycznych w różnych technikach
  • naukę piosenek
  • grę na instrumentach perkusyjnych

Zajęcia plastyczno-teatralne prowadzi nauczyciel mianowany, absolwentka Akademi Muzycznejwe Wrocławiu mgr Izabela Cisowska. Ukończyła także Podyplomowe Studia Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży oraz Podyplomowe studia „Sztuka zintegrowana” i „Wiedza kulturalna”.

Grupa młodsza – dzieci 3 – 4 lat
Grupa starsza – dzieci 4 – 6 lat

Ważne wydarzenia i osiągnięcia
Dzieci biorą udział w występach z okazji „Dnia Babci i Dziadka” i “Dnia Matki”.
Prace dzieci prezentowane są co roku na wystawie w Galerii MDK- Krzyki oraz wysyłane na konkursy plastyczne. Niektóre z wysyłanych prac zdobyły wyróżnienia lub zakwalifikowały się na wystawę konkursową.