61 DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI DLA GIMNAZJALISTÓW

WROCŁAW-KRZYKI

ORGANIZATOR 61DKR:

Gimnazjum nr 2, ul. Lwowska 3, 55-200 Oława

ORGANIZATOR ETAPU DZIELNICY KRZYKI:

Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław – Krzyki,
ul. Powstańców Śląskich 190, Wrocław
www.mdk-krzyki.pl
Dyrektor: Małgorzata Brodzińska

CELE

Konkurs recytatorski służy pogłębieniu kontaktu z wartościową literaturą, szczególnie ze współczesną poezją polską i światową.

KATEGORIE ELIMINACJI:

• recytacja
  • poezja śpiewana

WARUNKI UCZESTNICTWA:

• W konkursie biorą udział uczniowie klas gimnazjalnych
  • Uczestnik (dopuszcza się uczestników indywidualnych lub zbiorowych) przygotowuje i podaje w zgłoszeniu dwa utwory z jednej kategorii, prezentuje jeden. W szczególnych przypadkach komisja może wysłuchać drugiego utworu.
  • Czas trwania utworu nie powinien przekroczyć 5 min.

OCENA:

• Ocenie podlegać będą wyłącznie utwory z oficjalnych wydawnictw
  • Jury powołane przez Organizatorów dokona oceny prezentacji uczestników.

Głównymi kryteriami oceny będą:

o dobór repertuaru,
o interpretacja tekstu,
o dykcja, kultura słowa,
o ogólne wrażenie artystyczne

ZGŁOSZENIA UCZESTNIKÓW:

• Do eliminacji dzielnicowych szkoła może wytypować 6 uczestników (indywidualnych lub zbiorowych)
  • W karcie zgłoszenia należy podać: nazwa, adres szkoły (tel., e-mail), nazwisko i imię uczestnika (uczestników), tytuły utworów, kategorię, autora utworów/autorów muzyki i tekstu, nazwisko i imię nauczyciela (tel., e-mail), wymagania sprzętowe
  • Kartę zgłoszenia można przesłać e-mailem: mdk-krzyki@o2.pl lub dostarczyć pod adres: MDK Wrocław – Krzyki, ul. Powstańców Śląskich 190, Wrocław
  • Termin nadsyłania zgłoszeń mija 04 marca 2016 r.

TERMINY ELIMINACJI:
Eliminacje konkursu są wieloetapowe.

1. Etap dzielnicy Wrocław Krzyki: 17 marca 2016 r. (czwartek) o godz. 10.30 MDK Wrocław – Krzyki, ul. Powstańców Śląskich 190, Wrocław

HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ

2. Etap rejonowy: 16 kwietnia 2016 r. (sobota), o godz. 10.00 w Zamku Książąt Oleśnickich (Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, ul. Zamkowa 4, 56 – 400 Oleśnica).
  3. Etap wojewódzki: 10 maja 2016 r. o godz. 9.00 w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Oławie, Plac Zamkowy 15

NAGRODY

Jury powołane przez Organizatorów wytypuje trzech laureatów (łącznie z obu kategorii).
Nagrodą w etapie dzielnicowym jest udział w etapie rejonowym.

UWAGI DODATKOWE:

• O ilości recytatorów decydują wyłącznie organizatorzy poszczególnych etapów.
  • Organizatorzy na prośbę uczestników zapewniają aparaturę nagłaśniającą, mikrofony, pianino elektryczne, odtwarzacz CD
  • udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody przez Rodzica/Opiekuna prawnego na przetwarzanie danych osobowych uczestnika oraz publikacji imienia i nazwiska uczestnika w harmonogramie przesłuchań na stronie internetowej na potrzeby konkursu (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08. 1997 rok Dz. U. Nr 133 poz.833 z późniejszymi zmianami).

Informacje:
Dział imprez MDK-Krzyki: e-mail: mdk–krzyki@o2.pl, tel. (71) 725 95 63