MDK

Sekcje szachowe – Piotr Towgin


Witam szachowe sekcje w MDK.

Grupa I

Kontynuujemy taktykę szachową. Na początek szach mat w jednym posunięciu. Podaję link do nowej strony. Macie tam dużą ilość zadań ćwiczcie.

    Tydzień 13, część 7.     Zadania.    

Kolejna część zadań do rozwiązania będzie formą powtórki. Dostaniecie zadania dotyczące motywów kombinacyjnych, którymi się ostatnio zajmowaliśmy.

Motyw pierwszy widełki:

https://lichess.org/practice/basic-tactics/the-fork/Qj281y1p/uAoBhXY8

Drugi motyw, którym również się zajmowaliśmy to szach z odsłony. Ćwiczcie Kilka zadań na końcu będzie trochę trudniejszych.

https://lichess.org/practice/basic-tactics/discovered-attacks/MnsJEWnI/vV50tWGB

Grupa II

Dla waszej grupy filmik, który pomoże wam usystematyzować sobie końcówki pionkowe. Trochę was męczyłem końcówkami i jeszcze trochę będziemy się tym tematem zajmowali po Świętach zwłaszcza w kontekście liczenia wariantów. Filmik jest przyjemny do oglądania.

Grupa II i III

Zaczynamy od pułapek debiutowych. Na filmiku macie cztery pułapki, którymi się jeszcze nie zajmowaliśmy. Przeanalizujcie sobie te zagrania. Znajomość pułapek daje możliwość zdobywania łatwych punktów lub oczywiście uchroni was przed szybką niespodziewaną pułapką.

Grupa III

Na chess.com pojawiły się partie pierwszego koła turnieju pretendentów do tytułu mistrza Świata. Grają najlepsi zawodnicy na świecie i oglądanie tych partii może być niezwykle interesujące zwłaszcza pod względem debiutowym. Wszystkie partie są do oglądania z podłączonym silnikiem do analizy partii. Poszukajcie debiutów, które was interesują i oglądnijcie kilka partii.

Do zobaczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

<< cze 2023 >>
PWŚCPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Skip to content