MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 XII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia “Inspiracje Flamenco”

XII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia “Inspiracje Flamenco”

utworzone przez | mar 30, 2022 | Wydarzenia

Od lat tradycją MDK Wrocław-Krzyki jest organizowanie na przełomie lutego/marca Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia “Inspiracje Flamenco”.
Uczestnikami Festiwalu są dzieci oraz młodzież na różnych poziomach edukacyjnych, a także profesjonalni artyści wielu dziedzin sztuki. Projekt ma charakter edukacji międzykulturowej, która sprzyja rozwojowi tolerancji i szacunku wobec „innych”.

Zapraszamy! “Malowane tańcem” wernisaż | XII Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco | Facebook

XII Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia “Inspiracje Flamenco “MALOWANE TAŃCEM | Wernisaż !

03.04.2022 r. godz. 18:00

Klubokawiarnia Mleczarnia Włodkowica 5, Wrocław, 50-072

Dwie autorki, jedna technika – malarstwo olejne na płótnie.
Pod hasłem ” Malowane tańcem” kryją się kobiety w tańcu, natura i portrety.

Aleksandra Paradowska-Sirek i Iwona Gocyk są nauczycielkami przedmiotów artystycznych w Naszym Domu Kultury.
Absolwentki Akademii Sztuk Pięknych podjęły się stworzenia wystawy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia “Inspiracje Flamenco”.
W pracach Pani Aleksandry kobiecość, barwa, natura prezentują się na podobraziach malarskich, ukazując charakter postaci w tańcu, kolorystyką, pozą, sylwetką.
W malarstwie Pani Iwony portrety kobiet nawiązują do kultury Dalekiego Wschodu. Przedstawione wizerunki są statyczne, kameralne, a cechuje je poszukiwanie nastroju, intymności.
Prawie na każdym wystawianym płótnie występuje element natury. Obie autorki miejscowo stosują sfumato . W malarstwie olejnym tak określa się łagodne przejścia z partii ciemnych do jasnych, dające mgliste, “miękkie” efekty kolorystyczne.

W programie pokaz Grup Flamenco z MDK-Krzyki pod kier. Anny Patkiewicz
“Chicas de Flamenco”
“Solitas”
“Energia Flamenca”Gościnnie “