MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 WYSTAWA OD NATURY DO LITERATURY | MALARSTWO I TECHNIKI PLASTYCZNE nauczyciel Jan Skarżyński

utworzone przez | lut 13, 2023 | Wydarzenia

WYSTAWA OD NATURY DO LITERATURY | Malarstwo itp. w Galerii Kolor. Otaczający nas świat to szereg zjawisk, które obserwujemy i często podziwiamy. Sztuką jest umiejętne ich odwzorowanie– czy to w formie malarskiej, rysunkowej, często nawet literackiej. Wśród prac naszej sekcji znajdziecie nawiązania nie tylko do fauny i flory, ale też do kinematografii i ulubionych książek. Wystawie malarstwa i rysunku uczniów p. Jana Skarżyńskiego towarzyszy ekspozycja sekcji modelarskiej pod kierunkiem p. Henryka Napory – „Małe, mniejsze i niniejsze”. Do zwiedzania zapraszamy przez cały luty, a trzeciego marca odbędzie się finisaż, oficjalne zamknięcie wystawy. Do zobaczenia!”

Ilustracja na plakacie: Jagoda Mężyk, Idalia Brzezińska