MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco

XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco

utworzone przez | mar 2, 2023 | Wydarzenia

XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco
21.03. – 25.03.2023r. Wrocław

21.03.2023r. godz. 18:30
Sala Koncertowa Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka | Al. Karkonoska 10 | Wrocław

Koncert “Flamenco puro”
Wystąpią:
Juan Cárdenas – śpiew
Małgorzata Wołyńczyk – taniec flamenco
Andrzej Lewocki – gitara flamenco
Mateo Gallito – cajon, palmas, fortepian

Artyści prezentują bogatą tradycję sztuki Andaluzji, na którą składa się morze emocji płynących z połączenia tańca, śpiewu i muzyki flamenco. Oryginalne kompozycje i mistrzowskie interpretacje będą ucztą zarówno dla znawców flamenco, jak i dla tych, którzy nie zetknęli się jeszcze z tą niezwykłą sztuką. Gwiazdą koncertu będzie Juan Cárdenas, śpiewak pochodzący z Sewilli, którego autentyczny głos flamenco przenika i wzrusza, nierzadko aż do łez.

Przed pokazem głównym “Flamenco puro”, zgodnie z ideą Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia zaprezentują się dzieci, młodzież oraz dorośli artyści, których połączyła pasja do muzyki, tańca i śpiewu flamenco.

Wystąpią:
Grupy Flamenco pod kierunkiem Anny Patkiewicz
Energia Flamenca
Grupa tańca współczesnego KONTRAST pod kierunkiem Sylwii Ciurko
Uczennice STUDIO SUEÑOS szkoła flamenco
Uczennice Studio Flamenco El Sol
Damian Kowaliński – gitara, śpiew

24.03.2023r. godz. 12:00
MDK-Krzyki | ul. Powstańców Śląskich 190 | 53-139 Wrocław
Taniec Flamenco – warsztaty dla uczestniczek UTW (grupa zamknięta)
Warsztaty tańca Flamenco skierowane są do grupy aktywnych kobiet z UTW.

Podczas warsztatów uczestniczki zapoznają się z formą flamenco guajira, odkrywając kobiecy aspekt tańca flamenco.
Prowadzenie Anna Patkiewicz pomysłodawca i koordynator Festiwalu, tancerka Flamenco, pedagog.

25.03.2023r. godz. 19:00
Klubokawiarnia Mleczarnia | Klub Festiwalowy | ul. P. Włodkowica | 50-072 Wrocław
Wydarzenie w Klubie Festiwalowym Mleczarnia – w programie:
Wernisaż wystawy kolaży Magdaleny Targońskiej “Impresje z południa”.

Prezentacje tańca flamenco: grupa Energia Flamenca, Solitas, Duende pod kierunkiem Anny Patkiewicz oraz Studio Sueńos Szkoła Famenco, Studio Flamenco El Sol.

Magdalena Targońska – absolwentka podyplomowych studiów Dyscypliny Plastyczne w Architekturze na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Kolaże autorki powstają ze starych kolorowych gazet i magazynów, bez użycia farb, papier jest jedynym materiałem służącym do stworzenia obrazu. Kolorowe kawałki są wydarte lub wycięte, naklejone na papierowy podkład lub na płótno, a następnie zawerniksowane. Drobne elementy, z których składa się kolaż, pozornie do siebie nie pasują – niektóre są gładkie, inne są fragmentami zdjęć różnych faktur; zwykle nie przedstawiają żadnych przedmiotów ani osób. Dopiero oglądane z dystansu tworzą obraz, lekko rozmyty, zawsze jednak przedstawiający jakąś rzeczywistość. Najchętniej podejmowane przez Magdalenę Targońską tematy to krajobrazy – zwłaszcza miejskie – zwykle kolaże przedstawiają architekturę bądź jej elementy, ale na wystawie “Impresje z południa” zostaną zaprezentowane również najnowsze obrazy, których tematem jest flamenco.
Prace autorki są wystawiane na aukcjach sztuki współczesnej i znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, w Niemczech oraz we Włoszech.

autor Magdalena Targońska

Zapraszamy!