MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 I Wrocławskie Wiosenne Warsztaty Wokalne

I Wrocławskie Wiosenne Warsztaty Wokalne

utworzone przez | maj 10, 2016 | Wydarzenia

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież w wieku 12-16 lat do udziału w II edycji I Wrocławskich Wiosennych Warsztatów Wokalnych.

2.06.2016, godz. 17.30
MDK-Krzyki, sala nr 3
wstęp wolny – obowiązują zapisy:mdk-krzyki@o2.pl
Ilość miejsc ograniczona!
4 uczestników aktywnych + słuchacze
Zajęcia poprowadzi Małgorzata Pietraś.

Małgorzata Pietraś ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Przez wiele lat współpracowała z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu, pracując wokalnie z aktorami, konsultując wokalnie spektakle teatru. Pracowała także w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu jako korepetytor wokalny. Współpracowała z festiwalami wrocławskimi: Musica Polonica Nova, Vratislavia Cantans, Wrocław Non Stop. Wykonawczyni muzyki oratoryjnej i pieśniarskiej. Jako solistka nagrała płytę CD Reqiuem d-moll W.A.Mozarta. Przez kilkanaście lat pracowała nad metodą wykorzystania techniki wokalnej bel canto w śpiewaniu muzyki rozrywkowej. Stworzyła i prowadziła zespoły młodzieżowe Onomatopeja i Non’eT. Wykorzystując technikę i świadomość instrumentu głos ludzki propaguje wolność brzmienia w każdym stylu i gatunku. Obecnie uczy śpiewu w Studium Musicalowym Capitol. „Głos ludzki to fenomenalny instrument, który mamy wbudowany anatomicznie. Wystarczy jedynie stworzyć mu warunki by mógł brzmieć pełnią swojej istoty”- M. Pietraś.