MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 Wernisaż malarstwa “Kobiecostan” Sandry Grawżyn w ramach 60-lecia MDK-Krzyki

Wernisaż malarstwa “Kobiecostan” Sandry Grawżyn w ramach 60-lecia MDK-Krzyki

utworzone przez | maj 28, 2021 | Wydarzenia

Termin: 9.06.2021 r. g. 18:00 Miejsce:  Klubokawiarni Mleczarnia we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy do Klubokawiarni Mleczarnia we Wrocławiu na wystawę w ramach obchodów 60-lecia MDK Wrocław-Krzyki nawiązującej tematycznie do tradycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco, którego inicjatorem i koordynatorem od 12 lat jest Anna Patkiewicz. Wernisażowi towarzyszyć będzie prezentacja tańca flamenco w wykonaniu uczennic z MDK-Krzyki: Hanny Skutnik i Agaty Cygan oraz goście specjalni w muzycznej prezentacji Zespół „Vertical Trio” w składzie Martin Złotnicki oraz Ireneusz Folusz.
Sandra Grawżyn – absolwentka kulturoznawstwa a także pedagogiki artystycznej, przez długie lata związana zawodowo z MDK Wrocław Krzyki, gdzie prowadziła zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, a także współtworzyła dział organizacji imprez. Trener sensoplastyki, wychowawca. W Krakowie pracowała w przedszkolu, gdzie rozwijała twórcze pasje dzieci. Po powrocie do Zgorzelca wróciła do malowania. Zafascynowana flamenco, a także różnymi kulturami. Mama 5 – letnich bliźniaków, które z zapałem towarzyszą jej na twórczej i kreatywnej ścieżce. Uzyskała nominacje Kapituły Redakcji „Gazety Wrocławskiej” do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii kultura.„Kobiecostan” to wystawa , która skupia się na kobietach, ich sile , pięknie. Kobiety porównane są tutaj do kwiatów, które niosą ze sobą życie, piękno, czasem moc a czasami kruchość. Emocje w tym ukryte nie są powiedziane wprost, ale wiadomo, że kobiety to uczuciowe istoty, dlatego każdy obraz można interpretować na swój własny niepowtarzalny sposób. Feria kolorów zahacza także o żywioły, tak bardzo obecne w naszym życiu. Część z obrazów przedstawia również tancerki flamenco, które podczas tańca wyrażają prawdziwe emocje i uczucia. To ogień w czystej postaci, ale także smutek, radość i spokój… Kobiecostan, to stan piękna, zadumy , balansu i związku z naturą.