FESTIWAL W MARCU ODWOŁANY| XII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia “Inspiracje Flamenco” Inauguracja Koncert Flamenco “Siła Korzeni” Synagoga Pod Białym Bocianem we Wrocławiu

KONCERT FLAMENCO SIŁA KORZENI
Koncert Flamenco “Siła Korzeni” to projekt stworzony przez międzynarodową grupę artystów specjalnie na XII Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia “Inspiracje Flamenco”.

Podczas koncertu  wystąpią:

Sandra Cisneros

Sandra Cisneros tancerka z Malagi – posiada specjalność Tańca Flamenco, którą zdobyła w Profesjonalnym Konserwatorium „Pepa Floresw Maladze. Uczęszczała na zajęcia do nauczycieli takich jak: Javier Latorre, Antonio Canales, La Lupi, Farruquito, Joaquin Grilo i Eva Yerbabuena również do Pilar Soto, które łączą się z jej pierwszymi występami solowymi. Obecnie kształci się w Conservatorio Superior de Danza de Málaga i prowadzi szkołę tańca„ Jabera Studio ”. Rozwija karierę solowej tancerki występując m. in. w Maladze (Tablao „Los Amayas” i „Cal yCanto”), Sewilli (Tablao Flamenco „Los Gallos”) i Madrycie (Teatro Flamenco Madrid).
W 2010 roku stała się częścią hiszpańskiego zespołu tańca flamenco „Alma Ballet” pod kierunkiem tancerzy i choreografów José Galvaña i Anny Ramírez. Wystąpiła jako przedstawicielka prowincji Malaga na Festiwalu Flamencow Lyonie (Francja, 2012). Stworzyła program wraz z tancerką Nadią Mazur „El Lenguaje de las Flores”” na festiwal Duende de Poznań (Polska, 2012). Brała udział w festiwalu Tangier Flamencode (2013). Wzięła również udział w Biennale Flamenco w Maladze 2015.
Ponadto realizowała projekty artystyczne i dydaktyczne w takich krajach jak Francja, Polska, Łotwa, Litwa, Dominikana, Kamerun, Maroko i Rosja.

Małgorzata Wołyńczyk

Małgorzata Wołyńczyk (Polska) taniec flamenco – założycielka szkoły flamenco La Puerta del Baile w Warszawie. Laureatka VI Międzynarodowego Konkursu Tańca Flamenco “Flamenco Puro” (Jerez de la Frontera 2019, III miejsce w kategorii Solistas
Profesionales Adultos). Tym samym jest pierwszą polską tancerką flamenco nagrodzoną w Andaluzji. Ponadto jest laureatką nagrody Premio Especial de Jerez w 2017 roku na Międzynarodowym Konkursie Flamenco Puro w Turynie. Kilkakrotnie występowała na scenach w Hiszpanii, w tym trzykrotnie była zapraszana do Pena de Gelves w Sewilli. Swoje umiejętności zdobywała i doskonaliła w najlepszych sewilskich szkołach tańca. Wystąpiła z zespołem Gipsy Kings. Współpracowała z Filharmonią
Narodową, Teatrem Narodowym, Teatrem Kamienica, Telewizją Polską. Jej popularność wśród polskich fanów flamenco przyciąga na prowadzone przez nią warsztaty w Stręgielku i Wilkowie pasjonatów tej sztuki z całego kraju. fot. Malwina Szusta

Jakub Wagner

Jakub Wagner (Polska) Gitarzysta flamenco, który swój warsztat artystyczny rozwijał pod okiem wielkich mistrzów tej sztuki w Sewilli (Rafael Riqueni, Antonio Rey, Eduardo Rebollar). Brał udział w projektach “Pasja flamenco” i “Usłyszeć taniec”, trasach koncertowych ze śpiewaczką Evą Piñero, spektaklach teatralnych “Lorca y el flamenco” Conchy Parrales, “Testament cnotliwego rozpustnika” Emiliana Kamińskiego i “Zmienność Róży” Anny Chodakowskiej. Wielokrotnie dzielił scenę z artystami z Hiszpanii m.in. w Sewilli, Utrerze, Los Palacios, Gelves, Marbelli. W Polsce jest często zapraszany do akompaniowania tancerzom i śpiewakom ze wszystkich stron kraju.

Mateo Gallito

Mateo Gallito (Słowacja) śpiew flamenco, cajon. Mateo Gallito to pseudonim artystyczny Matúša Kohútka, pochodzącego ze Słowacji tancerza i śpiewaka flamenco. Z wykształcenia jest pedagogiem pianistą. Jest założycielem istniejącego od 2002 r. zespołu Remedios oraz współautorem i wykonawcą programów „Sangre Flamenca”, „Encuentro Flamenco”, „Don Quijote”, „Symfonia Flamenca”, „Al-Alba”. Podczas tras
koncertowych po Europie współpracował z wieloma artystami z Hiszpanii (m.in. Angeles Gabaldón, Juan Polvillo, José Ángel Carmona). Dyskografia: Vendaval (2004), Dunya (2005), Cardamon (2007).

Andrzej Kowalski

Andrzej KOWALSKI – gitara basowa
Ceniony sideman, swobodnie poruszający się w wielu stylach – zarówno w szeroko rozumianej muzyce ethno, jak i współczesnej muzyce funk i pop z elementami jazzu, specjalizujący się w muzyce flamenco.
Współtworzy m.in. takie projekty jak:
INDIALUCIA – międzynarodowy projekt łączący flamenco i muzykę indyjską
Usłyszeć Taniec – połączenie jazzu, flamenco i muzyki irlandzkiej  z tańcem tradycyjnym i nowoczesnym,
FLAMENCO PURO  – flamenco
Viva Flamenco – flamenco
Los Locos – flamenco jazz

Support: grupy tańca flamenco z MDK-Krzyki pod kier.  Anny Patkiewicz “Solitas”, “Chicas de Flamenco”, “Viento del Flamenco“.

Bilety: 60/50zł. www.ticketmaster.pl oraz na godzinę przed koncertem
w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu

Koordynator i pomysłodawca Festiwalu:  Anna Patkiewicz

Organizator: MDK Wrocław-Krzyki Dyrektor MDK-Krzyki: Małgorzata Brodzińska