FESTIWAL W MARCU ODWOŁANY| XII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia “Inspiracje Flamenco” Inauguracja Koncert Flamenco “Siła Korzeni” Synagoga Pod Białym Bocianem we Wrocławiu

utworzone przez | lut 22, 2020 | Wydarzenia

KONCERT FLAMENCO SIŁA KORZENI
Koncert Flamenco “Siła Korzeni” to projekt stworzony przez międzynarodową grupę artystów specjalnie na XII Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia “Inspiracje Flamenco”.

Podczas koncertu  wystąpią:

Sandra Cisneros

Sandra Cisneros tancerka z Malagi – posiada specjalność Tańca Flamenco, którą zdobyła w Profesjonalnym Konserwatorium „Pepa Floresw Maladze. Uczęszczała na zajęcia do nauczycieli takich jak: Javier Latorre, Antonio Canales, La Lupi, Farruquito, Joaquin Grilo i Eva Yerbabuena również do Pilar Soto, które łączą się z jej pierwszymi występami solowymi. Obecnie kształci się w Conservatorio Superior de Danza de Málaga i prowadzi szkołę tańca„ Jabera Studio ”. Rozwija karierę solowej tancerki występując m. in. w Maladze (Tablao „Los Amayas” i „Cal yCanto”), Sewilli (Tablao Flamenco „Los Gallos”) i Madrycie (Teatro Flamenco Madrid).
W 2010 roku stała się częścią hiszpańskiego zespołu tańca flamenco „Alma Ballet” pod kierunkiem tancerzy i choreografów José Galvaña i Anny Ramírez. Wystąpiła jako przedstawicielka prowincji Malaga na Festiwalu Flamencow Lyonie (Francja, 2012). Stworzyła program wraz z tancerką Nadią Mazur „El Lenguaje de las Flores”” na festiwal Duende de Poznań (Polska, 2012). Brała udział w festiwalu Tangier Flamencode (2013). Wzięła również udział w Biennale Flamenco w Maladze 2015.
Ponadto realizowała projekty artystyczne i dydaktyczne w takich krajach jak Francja, Polska, Łotwa, Litwa, Dominikana, Kamerun, Maroko i Rosja.

Małgorzata Wołyńczyk

Małgorzata Wołyńczyk (Polska) taniec flamenco – założycielka szkoły flamenco La Puerta del Baile w Warszawie. Laureatka VI Międzynarodowego Konkursu Tańca Flamenco “Flamenco Puro” (Jerez de la Frontera 2019, III miejsce w kategorii Solistas
Profesionales Adultos). Tym samym jest pierwszą polską tancerką flamenco nagrodzoną w Andaluzji. Ponadto jest laureatką nagrody Premio Especial de Jerez w 2017 roku na Międzynarodowym Konkursie Flamenco Puro w Turynie. Kilkakrotnie występowała na scenach w Hiszpanii, w tym trzykrotnie była zapraszana do Pena de Gelves w Sewilli. Swoje umiejętności zdobywała i doskonaliła w najlepszych sewilskich szkołach tańca. Wystąpiła z zespołem Gipsy Kings. Współpracowała z Filharmonią
Narodową, Teatrem Narodowym, Teatrem Kamienica, Telewizją Polską. Jej popularność wśród polskich fanów flamenco przyciąga na prowadzone przez nią warsztaty w Stręgielku i Wilkowie pasjonatów tej sztuki z całego kraju. fot. Malwina Szusta

Jakub Wagner

Jakub Wagner (Polska) Gitarzysta flamenco, który swój warsztat artystyczny rozwijał pod okiem wielkich mistrzów tej sztuki w Sewilli (Rafael Riqueni, Antonio Rey, Eduardo Rebollar). Brał udział w projektach “Pasja flamenco” i “Usłyszeć taniec”, trasach koncertowych ze śpiewaczką Evą Piñero, spektaklach teatralnych “Lorca y el flamenco” Conchy Parrales, “Testament cnotliwego rozpustnika” Emiliana Kamińskiego i “Zmienność Róży” Anny Chodakowskiej. Wielokrotnie dzielił scenę z artystami z Hiszpanii m.in. w Sewilli, Utrerze, Los Palacios, Gelves, Marbelli. W Polsce jest często zapraszany do akompaniowania tancerzom i śpiewakom ze wszystkich stron kraju.

Mateo Gallito

Mateo Gallito (Słowacja) śpiew flamenco, cajon. Mateo Gallito to pseudonim artystyczny Matúša Kohútka, pochodzącego ze Słowacji tancerza i śpiewaka flamenco. Z wykształcenia jest pedagogiem pianistą. Jest założycielem istniejącego od 2002 r. zespołu Remedios oraz współautorem i wykonawcą programów „Sangre Flamenca”, „Encuentro Flamenco”, „Don Quijote”, „Symfonia Flamenca”, „Al-Alba”. Podczas tras
koncertowych po Europie współpracował z wieloma artystami z Hiszpanii (m.in. Angeles Gabaldón, Juan Polvillo, José Ángel Carmona). Dyskografia: Vendaval (2004), Dunya (2005), Cardamon (2007).

Andrzej Kowalski

Andrzej KOWALSKI – gitara basowa
Ceniony sideman, swobodnie poruszający się w wielu stylach – zarówno w szeroko rozumianej muzyce ethno, jak i współczesnej muzyce funk i pop z elementami jazzu, specjalizujący się w muzyce flamenco.
Współtworzy m.in. takie projekty jak:
INDIALUCIA – międzynarodowy projekt łączący flamenco i muzykę indyjską
Usłyszeć Taniec – połączenie jazzu, flamenco i muzyki irlandzkiej  z tańcem tradycyjnym i nowoczesnym,
FLAMENCO PURO  – flamenco
Viva Flamenco – flamenco
Los Locos – flamenco jazz

Support: grupy tańca flamenco z MDK-Krzyki pod kier.  Anny Patkiewicz “Solitas”, “Chicas de Flamenco”, “Viento del Flamenco“.

Bilety: 60/50zł. www.ticketmaster.pl oraz na godzinę przed koncertem
w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu

Koordynator i pomysłodawca Festiwalu:  Anna Patkiewicz

Organizator: MDK Wrocław-Krzyki Dyrektor MDK-Krzyki: Małgorzata Brodzińska