MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 KONCERT FLAMENCO

KONCERT FLAMENCO

utworzone przez | sty 12, 2016 | Wydarzenia

 

Cena biletu: 60zl
godzina: 18:00
13 marca 2016
Synagoga pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 7, Wrocław

Sprzedaż biletów jak co roku w ticketpro i na godzinę przed koncertem w Synagodze.

 

13 marca 2016 w niedziele o godzinie 18.00 w Synagodze pod Białym Bocianem odbędzie się koncert znakomitego tancerza flamenco z Grenady – Luis de Luis, któremu towarzyszyć będą: Jose Andrés Cortés /gitara/ i Antonio Cafelete /śpiew/

Koncert będzie mocnym akcentem na VIII Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia – Inspiracje Flamenco- Przenikanie Kultur (w terminie od 07.03 – 13.03.2016 -więcej informacji pojawi się na stronie facebook Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco Przenikanie Kultur oraz na www.flamenco.mdk-krzyki.pl). Festiwal ten odbywa się cyklicznie od wielu już lat i ma charakter edukacji międzykulturowej, która sprzyja rozwojowi tolerancji i szacunku wobec „innych”. Poprzez takie działania promuje postawy otwartości na różnorodność kulturową i rozwój dialogu międzypokoleniowego. Organizatorem Festiwalu jest Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław- Krzyki (inicjator i koordynator Festiwalu Anna Patkiewicz), we współpracy z Arte Flamenco.

Luis de Luis – tancerz z Grenady wywodzący się z rodziny cygańskiej, o wielkich tradycjach flamenco. Tańczył w najlepszych Tablao flamenco w Hiszpanii, w tym na otwarciu Tablao de Carmen w Barcelonie u boku tak znakomitej tancerki jak Eva la Yerbabuena. Tańczył w zespole Paco Peńa, w zespole Diany Reyes i w zespole pod dyrekcją Ricardo Mendeville. Wystąpił w filmie pt” Passover”. Jest znakomitym tancerzem, obecnie prowadzi własny zespół, wraz z którym wystawia spektakl pt” Buen Compas”

Jose Andres Cortes – Gitarzysta z Barcelony z rodziny Cyganskiej o wielkich tradycjach flamenco. Swoją naukę rozpoczął w wieku 11 lat początkowo grając w najlepszych tablao flamenco w Barcelonie. Założyciel zespółu flamenco ” Almacale”, jest jego głównym kompozytorem i dyrektorem artystycznym. Laureat pierwszej nagrody na XV Certemen de Gitara Flamenca 2007 w Barcelonie. Współpracował z Rafaelem Amargo w jego ostatnim spektaklu pt ” El Tiempo muerto”.

Juan Antonio Santiago Amaya” Antonio Cafelete” – Śpiewak , pochodzi z rodziny Cygańskiej,; Występuje w najlepszych Tablao Flamenco w Barcelonie. Jego styl śpiewania porównywany jest często do śpiewu słynnego śpiewaka ” Camarona de la Isla”. Brał udział w festivalu Flamenco Caja de Madrid, oraz współpracuje z zespołem ” Almacale”

Skip to content