MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 VIII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia

VIII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia

utworzone przez | mar 4, 2016 | Wydarzenia

Zapraszamy na VIII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco – Przenikanie Kultur. Projekt ma charakter edukacji międzykulturowej, która sprzyja rozwojowi tolerancji i szacunku wobec „innych”. Poprzez takie działania chcemy promować postawy otwartości na różnorodność kulturową i rozwój dialogu międzypokoleniowego. Flamenco to przede wszystkim sztuka śpiewu, tańca i muzyki. Jest najpopularniejszą i najbardziej lubianą muzyką etniczną na świecie. Powstała w Andaluzji – regionie południowej Hiszpanii, w którym przez setki lat przewijały się kultury różnych państw i nacji m.in.: indyjska, romska, arabska, żydowska, hiszpańska i inne. Po wielu latach, w wyniku wzajemnych wpływów i przemieszania się tych wszystkich elementów, na początku XIX wieku powstała tajemnicza, niezwykle ekspresyjna muzyka, którą dziś znamy pod nazwą flamenco.

Uczestnikami Festiwalu są dzieci oraz młodzież na różnych poziomach edukacyjnych oraz profesjonalni artyści wielu dziedzin sztuki. Przybliżamy w dużym stopniu zarówno młodym jak i dorosłym uczestnikom Festiwalu sztukę flamenco oraz kultury które miały wpływ na jej powstanie. Podczas Festiwalu odbywają się wystawy, prezentacje, koncerty, warsztaty w ważnych i interesujących miejscach Wrocławia, jak np.: Sala Koncertowa Radia Wrocław, Synagoga pod Białym Bocianem (Koncerty Galowe – Zespoły flamenco z Hiszpanii, artyści reprezentujący inne dziedziny sztuki), Kawiarnia „Literatka” (spotkania z podróżnikami, autorami książek, przedstawicielami sztuki i nauki). Tworzymy cyklicznie rozwijający się Festiwal, integrujący mieszkańców Wrocławia, przyciągający gości krajowych i zagranicznych.

Realizacja Festiwalu na terenie Dzielnicy Czterech Świątyń zwanej też Dzielnicą Tolerancji sprzyja szerzeniu tej idei.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach od 7-13 marca 2016.