MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 WYSTAWA PRAC MAGDALENY LECHOWSKIEJ

WYSTAWA PRAC MAGDALENY LECHOWSKIEJ

utworzone przez | cze 7, 2016 | Wydarzenia

Artysta plastyk Iwona Gocyk poleca
WYSTAWĘ PRAC MAGDALENY LECHOWSKIEJ
Wernisaż odbędzie się 23.06.2016 w najbliższej bibliotece przy ulicy Powstańców Śl. o godz. 17.30
Autorka pisze o sobie:
Czym dla mnie jest rysunek? Pasją, pracą, formą odprężenia, wysiłkiem? Trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie. Prawdopodobnie jest tym wszystkim. By coś stworzyć potrzebuję wiele determinacji i skupienia, więc nie przychodzi mi to łatwo, a w dodatkowo rzadko jestem zadowolona z efektów. Jednak z każdym rysunkiem czy obrazem jestem bliżej celu, a satysfakcja z udanej pracy nie może równać się z niczym innym. Największą radość sprawia mi malowanie z natury – postaci, czy przedmiotów – niestety nie zawsze mam taką możliwość i czasem muszę się zadowolić rysowaniem ze zdjęć.

Nie mam właściwie ulubionej techniki. Ciągle próbuję i szukam, niemniej jak do tej pory bardzo lubię suchą pastel i czasem węgiel, w przypadku rysunku używam ołówków. Całkiem niedawno zaczęłam próbować malarstwa farbami akrylowymi i akwarelowymi, ale dopiero zaczęłam poznawać możliwości tych środków.

Oprócz malarstwa mam wiele innych pasji. Gram na pianinie, występuję w Kabarecie Z.U.S. i czytam książki – zwłaszcza fantastykę. Interesuje mnie również historia sztuki, a w szczególności impresjonizm, postimpresjonizm i secesja. Do moich ulubionych artystów należą Edgar Degas, Henri de Toulouse-Lautrec, Witkacy i Stanisław Wyspiański

 

.          

Skip to content