MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 Relacje z wydarzeń MDK-Krzyki

Relacje z wydarzeń MDK-Krzyki

utworzone przez | cze 8, 2016 | Wydarzenia

Relacje z wydarzeń MDK-Krzyki

Patrzę-Słucham

Na łamach czasopisma “MUZYKA W MIEŚCIE” ukazała się informacja o konkursie MDK – Krzyki “PATRZĘ – SŁUCHAM”,
Wyróżnione prace zostały opublikowane na stronie miesięcznika.

Prezentacje można zobaczyć pod następującymi linkami:

Multimedialne Konturki

Weronika Bondaruk

Grupa Artus3

Fuerza Flamenca

Julia Krasicka Mazur

Raz jeszcze gratulujemy osobom wyróżnionym!


„InPark” artystyczna animacja przestrzeni

To wyjątkowe wydarzenie  odbyło się 19.06.2016 r. w Parku Południowym we Wrocławiu. Impreza miała charakter otwarty, skierowana była głównie do rodzin z dziećmi. W programie znalazły się występy artystyczne uczestników zajęć MDK – Krzyki, warsztaty plastyczne, taneczne i muzyczne.


Dzień Dziecka z MDK-Krzyki

1 czerwca w MDK-Krzyki był radosny i twórczy. Był to szczególny czas, aby dać dzieciom pole do radości i zabawy, bo to Ich Dzień. MDK-Krzyki stworzyło z tej okazji przestrzeń działań dla dzieci MDK-landie, gdzie dzieci w różnym wieku mogły wziąć udział w działaniach interplastycznych oraz konkursie z nagrodami. Dzieci z zabaw na podwórzu MDK-Krzyki wyszły roześmiane – i o to organizatorom chodziło, bo „Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat”. Cyt. Janusz Korczak

Galeria


Patrzę-słucham-rostrzygnięcie konkursu

Konkurs multimedialny “Patrzę-słucham” to pierwsza tego rodzaju inicjatywa w MDK-Krzyki. Konkurs miał na celu pobudzanie zainteresowań sztuką wizualną, muzyką i nowoczesnymi środkami przekazu, kształtowanie zainteresowań oraz zachęcanie uczniów do samodzielnych poszukiwań i tworzenia źródeł przeżycia estetycznego. Finał konkursu odbył się w MDK-Krzyki 3 czerwca 2016 roku. Podczas tego wydarzenia przybyli goście mieli okazję zobaczyc wyjątkowe prezentacje, które stanowiły twórcze połączenie dwóch dziedzin: obrazu i muzyki. Dzieci i młodzież biorące udział w konkursie niejednokrotnie zaskakiwały pomysłowością, ekspresją wyrazu oraz umiejętnościami w obszarze nowych technologii. Ponadto podczas tego wydarzenia zostały zaaranżowane warsztaty wizualne. Prace wyróżnionych uczestników będzie można obejrzeć tronie internetowej czasopisma „Muzyka w Mieście” wydawanego przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu (www.mwm.nfm.wroclaw.pl).


Turniej szachowy

21 maja 2016 odbył się Turniej szachowy o puchar Dyrektora MDK-Krzyki. Do MDK-u przybyło dwudziestu sześciu młodych zawodników. Podczas poszczególnych rozgrywek partii dzieci miały możliwość zapoznania się z zasadami obowiązującymi na turnieju szachowym. Uczyły się jak „walczyć” uczciwie, doświadczały swoich małych sukcesów i porażek. Nad porządkiem rozgrywek czuwał sędzia główny, instruktor MDK-Krzyki Piotr Towgin. Rodzice i młodsze rodzeństwo kibicowali zawodnikom i mocno trzymali za nich kciuki.

Wyniki turnieju:
I miejsce – Adam Halhoul
II miejsce – Kuba Walęga
III miejsce – Kinga Borowska

Miano najlepszego przedszkolaka zdobył Ignacy Ogniewski,
najlepszej dziewczyny – Julia Wierzbicka.

Gratulujemy serdecznie zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom. Zapraszamy za rok!

Galeria


Koncert “Śpiewam, bo muszę”

Koncert „Śpiewam, bo muszę…” powstał z połączenia pasji nauczycieli i talentu uczestników zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury Wrocław – Krzyki. To wydarzenie otworzyło cykl pt. „Moje i Twoje przeboje”.

Ideą koncertu, który odbył się 24 maja 2016 roku. na scenie Radio Wrocław było zaprezentowanie widzom owoców wspólnej pracy instruktorów z uczestnikami zajęć muzycznych w MDK – Krzyki. W części finałowej koncertu z mocą pozytywnej energii publiczność mogła wysłuchać piosenek zespołu Skaldowie w nowoczesnych aranżacjach Łukasza Sztaby. Dzięki bogatemu instrumentarium, które zostało wykorzystane w tych utworach, na scenie pojawiły się wszystkie muzyczne sekcje MDK – Krzyki. Dynamiczne połączenie instrumentów z wokalistami ożywiło salę koncertową jakby zakwitła na niej wiosna.

Zapraszamy na kolejne muzyczne wydarzenia z MDK Wrocław – Krzyki.

Galeria


Festiwal “ecoArt UP!”

„EcoART- UP!” – to propozycja wydarzenia o charakterze festiwalu, promująca hasła ekologiczne poprzez sztukę.
Zakładamy, iż każdy mieszkaniec Ziemi, bez względu na wiek, chce prowadzić zdrowe, pełne zabawy i ruchu, kreatywne życie. W ramach festiwalu uczestnicy byli zachęcani do wspólnego działania w obszarze sztuki upcyclingowej , sztuki ciała, muzyki, tańca, teatru. W tym roku w ramach festiwalu odbyły się liczne warsztaty eco-artystyczne, pokazy, występy oraz gry i zabawy. Uczestnicy zajęć MDK-Krzyki z tej okazji samodzielnie opracowali upcyklingową grę planszową, która cieszyła się ogromną popularnością. Tegoroczny Festiwal „ecoART- UP!” nie tylko przybliżył uczestników wydarzeń do idei dbania o środowisko, ale zapewnił też wiele niezapomnianych wrażeń.

Galeria


Szlakiem Królestwa Bawełny – w poszukiwaniu ekologicznych surowców do tworzenia tkanin (Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi)

Dnia 21 maja 2016 r. odbył się plener artystyczny z MDK-Krzyki do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Na miejscu uczestnicy mieli okazję zapoznać się z historią włókiennictwa, zobaczyć narzędzia i maszyny do produkcji tkanin, porównać jak na przestrzeni lat zmieniała się moda oraz zobaczyć Międzynarodowe Triennale Tkaniny – na którym jednym z eksponatów była praca autorstwa Małgorzaty Matuszewskiej – artysty plastyka i instruktora z MDK-Krzyki. Po części zwiedzania odbyły się warsztaty w czasie których każdy z uczestników zrobił sobie pamiątkowy nadruk. Zapraszamy już wkrótce na kolejne równie ciekawe plenery artystyczne z MDK-Krzyki.

Galeria

Skip to content