MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 WOLNE MIEJSCA

WOLNE MIEJSCA

utworzone przez | gru 6, 2016 | Wydarzenia

KULTUROZNAWSTWO W SZTUCE „Via Arte”
– ogólnorozwojowe zajęcia plastyczne

WOLNE MIEJSCA dla dzieci w wieku od 7 – 11 lat

czwartek 18:15 – 19:45

zapraszamy!

Co to jest „Kulturoznawstwo w sztuce?”
Są to zajęcia, na których młody artysta dowie się o szeroko pojętym znaczeniu słowa KULTURA. To także wycieczka przez lata historii sztuki. Takie słowa jak kompozycja, kontrast, kolaż i wiele innych nie będą już tajemnicą, jak również impresjonizm, ekspresjonizm, realizm, i inne -izmy.

Co robimy na zajęciach?
Przede wszystkim uczymy się poprzez zabawę – zabawę kolorem, kreską, formą… Tworzymy abstrakcje, lepimy z masy solnej, wyklejamy mozaiki, tworzymy „coś z niczego”. Każde zajęcia, to tak naprawdę inna forma plastyczna, która daje dzieciom możliwość wyrażenia siebie.

Dlaczego warto zapisać dzieci do sekcji „Kulturoznawstwo w sztuce”?
Zajęcia plastyczne kształtują wyobraźnię, która tworzy nowe obrazy umysłowe. Ponadto te zajęcia mają ogromny wpływ na twórcze i kreatywne myślenie, a także wspierają rozwój manualny. Malarstwo i wszelkie formy aktywności plastycznej wpływają na spontaniczne potrzeby dziecka, rozwijają pamięć oraz poczucie piękna i estetyki.

Grupy:
zajęcia dla dzieci i młodzieży od 5 – 18 lat