MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Weź słowo do ręki”

Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Weź słowo do ręki”

utworzone przez | mar 29, 2019 | Wydarzenia

W programie poetycka rozmowa pokoleń. Wiersze laureatów tegorocznej edycji konkursu poetyckiego „Weź słowo do ręki” zaprezentują młode aktorki, Julia Walczak i Magda Śliwka.

Refleksją na temat nagrodzonych i wyróżnionych wierszy podzieli się przewodniczący jury, dr hab. Marcin Czerwiński.

Spotkanie rozpocznie Jagoda Drozdowska z grupy tańca współczesnego „Kontrast” pod kier. Sylwii Ciurko, która wystąpi w choreografii pt. „Rajski ptak”. Całość zwieńczy występ Dawida Gębali, pieśniarza i autora piosenek.

Konkurs organizuje Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki, dyrektor: Małgorzata Brodzińska.

Pieczę nad wydarzeniem sprawuje Agnieszka Mazur-Sztynek, nauczyciel dziennikarstwa i twórczego pisania dla dzieci i młodzieży.

dr hab. Marcin Czerwiński

Teoretyk literatury; autor książek Smutek labiryntu. Gnoza i literatura (2013) oraz Maszyna przecząca. O literaturze jako formie negacji w aspekcie performatywnym (2014); redaktor pracy zbiorowej pt. Od antropozofii po Schulza. Współczesne paradygmaty gnozy (2016); założyciel i przez dwadzieścia lat redaktor naczelny kwartalnika „Rita Baum” (1998-2018).

Dawid Gębala

Absolwent filozofii, fotograf, kompozytor i autor piosenek. W 2017 roku kompozytor piosenek do koncertu zatytułowanego: „Projekt Leśmian”, prezentowanych na 35. Festiwalu „Jazz na kresach”. Jest laureatem wielu konkursów piosenki poetyckiej i autorskiej, szczególnie docenianym za piosenki oparte na „Fabula rasa”.

Skip to content