MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 Nowe ECHA Z MDK-A i pierwszy krok ze sztuką słowa

Nowe ECHA Z MDK-A i pierwszy krok ze sztuką słowa

utworzone przez | gru 11, 2019 | Wydarzenia

Jako pierwszy w tym cyklu prezentujemy debiutancki artykuł Mai, wart przeczytania, pozytywnie nastraja.

Autorka Maja (lat 10): Chodzę na Gimnastykę literacką do MDK-u. Kiedy dorosnę, chcę zostać pisarką. Najbardziej lubię czytać książki fantasy (a czytałam już dużo książek), dlatego chcę pisać tylko książki fantasy.

WSZYSTKO O MNIE

Cześć! Mam na imię Maja i mam 10 lat. Moja 13-letnia siostra ma na imię Pola. Mam urodziny w maju, stąd moje imię. W tym roku chcę mieć urodziny w Laser Tagu, choć jeszcze nie wiem na pewno.Z moją rodziną mieszkają dwa psy: Baryłka i Cynka. Tak naprawdę Cynka ma na imię Cynamonka. Miałam jeszcze jednego psa, nazywała się Leeloo, ale umarła jeszcze na początku wakacji. Gdy zbliżały się do końca, dostaliśmy Cynkę. Zanim Leeloo do nas trafiła, mieszkała u takiego pana, który ją bił, kiedy nie robiła sztuczek. Potem tego pana znalazła policja (nie wiadomo, jakim sposobem). Baryłkę dawano za darmo w hurtowni. Namówiłam mamę, no i tak ją dostaliśmy. No a Cynka i trafiła do nas od alkoholiczki, która ją głodziła, więc Cynka nauczyła się żebrać. Sama chodziła na spacery, aż pewnego dnia potrąciło ją auto. Trafiła do weterynarza, a stąd do nas. Teraz się zastanawiam, czy ta pani w ogóle się przejęła wypadkiem.Nie jestem najlepsza w nauce, ale lubię się bawić z przyjaciółmi. Moimi przyjaciółkami są: Wiktoria, Paulina, Gloria, Marlena, Zosia, i Nina. Na przerwach bawimy się w zakątku, a na tych, na których wolno, wychodzimy na dwór. Naszą ulubioną zabawą jest zabawa w moją ulubioną książkę – „Wojowników”. W naszych zabawach nazywam się Rozżarzona Skóra.Moje ulubione przedmioty szkolne to: biologia, plastyka, polski, informatyka oraz W-F. Matematyka jest dla trochę trudna, ale za to w polskim jestem lepsza od mojej siostry. Pola jest ode mnie lepsza w angielskim i matematyce, ale już ją nadganiam. Ja i Paulina miałyśmy kiedyś pewien pomysł – nazywałyśmy nasze przybory szkolne, tak jak nazywali się bohaterowie z filmu „Harry Potter”. Teraz mój plecak nazywa się Ginny, bidon – Świstoświnka, sanki – pani Norris, rower – pani McGonagall, śniadaniówka – Dumbledor, zaś hulajnoga – Severus Snape. Zawsze po przerwie obiadowej wychodzimy na dwór, chyba że jest za zimno.Chodzę na Gimnastykę literacką do MDK-u. Kiedy dorosnę, chcę zostać pisarką. Najbardziej lubię czytać książki fantasy (a czytałam już dużo książek), dlatego chcę pisać tylko książki fantasy. Uwielbiam zwierzęta, a i one zazwyczaj też mnie lubią.Moja koleżanka Paulina ma nowego psa, Pepsi. Ma ją ze schroniska, tak jak ja Leeloo. Pepsi ma trzy miesiące, a jest już wielkości Cynki, co znaczy, że prawdopodobnie będzie też większa od Baryłki.Moje ulubione święto to Gwiazdka. Wiem, że w tym święcie chodzi o spotkanie z rodziną, ale ja i tak najbardziej lubię moment otwierania prezentów.”

Zapraszamy również do przeczytania innych artykułów: w najnowszym numerze: https://drive.google.com/open?id=1Blra-4QXIorEY4zdsOXz6Ju-FcAscjs3

ECHA Z MDK-A Nauczyciel: p. Agnieszka Mazur-Sztynek

Skip to content