Wydarzenia

Redakcja gazety ECHA Z MDK-A zaprasza na spotkanie i dyskusję poświęcone twórczości Mariusza Szczygła pt. Projekt Szczygieł 30.01.2020 18:00

utworzone przez | sty 28, 2020 | Wydarzenia

“Czarna herbata i kawa na ławę” to cykl skupiony wokół dyskusyjnych autorów oraz ich dzieł literackich. W ramach spotkań: gorące dyskusje, mocne tematy i chwila na refleksję. Zapraszamy do udziału w spotkaniach młodzież i dorosłych.

Redakcja gazety ECHA Z MDK-A zaprasza na spotkanie i dyskusję poświęcone twórczości Mariusza Szczygła pt.
Projekt Szczygieł
prowadzenie: Wiktoria Adamczyk
(studentka filologii polskiej, wieloletnia dziennikarka ECHA Z MDK-A)

30 stycznia, godz. 18
Kawiarenka MDK-Krzyki “Kawka&Szop”
ul. Powstańców Śląskich 190 53-139 Wrocław
wstęp wolny

Mariusz Szczygieł reporter, felietonista. Jego książki zostały wydane w 21 krajach. Za “Gottland” zdobył Europejską Nagrodę Literacką 2009, a w Polsce Nike Czytelników. Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. W latach 90. prowadził talk show “Na każdy temat” w TV Polsat. Czechofil, autor kilku książek o Czechach. Twórca trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku “100/XX”. Związany z “Dużym Formatem”, reporterskim tygodnikiem “Gazety Wyborczej”. Od 2012 roku prowadzi tam cotygodniową rubrykę “Szczygieł poluje na prawdę”. Miłośnik czeskiej Pragi. Mieszka w Warszawie. Jest prezesem Fundacji Instytut Reportażu, którą założył razem z Pawłem Goźlińskim i Wojciechem Tochmanem. W jej ramach działa księgarnio-kawiarnia Wrzenie świata, Polska Szkoła Reportażu, Faktyczny Dom Kultury oraz wydawnictwo Dowody na Istnienie. Ostatnio wydał “Projekt: prawda” (2016), zaś 2 listopada 2018 ukazała się się jego nowa książka “Nie ma”, za którą w 2019 dostał nagrodę Nike.

Skip to content