MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 MALARSTWO ORAZ INNE FORMY PLASTYCZNE – online

MALARSTWO ORAZ INNE FORMY PLASTYCZNE – online

utworzone przez | kwi 22, 2020 | Wydarzenia

Opis: 

Martwa natura to gatunek malarski, który można uprawiać nie tylko w pracowni, lecz także w domowym zaciszu. Jest to rodzaj ćwiczenia, pomagającego lepiej zrozumieć świat, który widzimy na co dzień, a przy okazji udoskonalić umiejętności rysunkowe i malarskie.

Choć w naszym języku przymiotnik „martwy” ma nieco negatywny wydźwięk, chodzi tu przede wszystkim o to, że rysowane obiekty są nieruchome, lub po prostu nieożywione.Martwą naturę mogą więc tworzyć owoce (które kiedyś rosły na drzewie), części ubioru, naczynia, tkaniny, a nawet umeblowanie i fragmenty wnętrz. Jako gatunek, martwa natura najbardziej rozwinęła się w XVII wieku, czyli w epoce baroku.

W dzisiejszym wyzwaniu malarskim to właśnie Martwa Natura jest głównym tematem, ale można ją urozmaicić np. fantastycznymi elementami tła. W Twoim obrazie tytułowy stół może stać się kwiecistą łąką lub zaczarowanym lasem. Namaluj ten obraz tak, jak podpowiada Ci wyobraźnia! Efekty Twoich działań pojawią się w wirtualnej Galerii Kolor, dlatego pamiętaj, by wysłać skończoną pracę na adres:j_skarzynski@mixbox.pl. Powodzenia!

Skip to content