MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 Umuzykalnienie, Teatr lalek z nauką gry na flecie prostym

Umuzykalnienie, Teatr lalek z nauką gry na flecie prostym

utworzone przez | kwi 28, 2020 | Wydarzenia

Data lekcji: 27.04.2020 r.

Imię i nazwisko nauczyciela: Izabela Cisowska

UMUZYKALNIENIE

Temat: Leśny obertas.

1. Przypominamy sobie piosenkę pt. „W lesie” poznaną na zajęciach (słowa
    i akompaniament przygotowane przez pana Olka Miśkiewicza – link podany przy zajęciach z 1 kwietnia).
  2. Próbujemy z mamą lub tatą zatańczyć do naszej piosenki obertasa czyli oberka. Jest to polski taniec narodowy. Jego nazwa pochodzi od obracania się. Jest to taniec
    o metrum trójmiarowym. Cechuje się szybkim tempem, skocznym charakterem, efektownymi figurami np. skokami, obrotami, przyklękami, przysiadami, przytupami oraz sporą dozą improwizacji. W oberku para porusza się szybko, często obracając się w miejscu lub wiruje po przestrzeni (proszę rodziców o znalezienie przykładowych tańców na stronach Internetu).
    Miłej zabawy!

TEATR LALEK

Temat: Wspaniała wyprawa.

Bawimy się we wspaniałą podróż za pomocą wyobraźni.

1. Rysujemy miejsce, do którego chcemy się udać.
  2. Wkładamy do torby to co będzie nam potrzebne (oczywiście wyobrażamy sobie te rzeczy).
  3. Wybieramy środek transportu i rozpoczynamy naszą podróż.
  4. Po drodze wymyślamy przygody, które nas spotykają.
  5. Docieramy do miejsca i spędzamy wspaniale czas w naszym wymarzonym miejscu.

FLETY PROSTE – grupa początkująca

Temat: Wlazł kotek na płotek.

1. Gramy wszystkie poznane ćwiczenia i utwory.
  2. Uczymy się nowego utworu pt. „Wlazł kotek na płotek” (nuty na załączonym zdjęciu).