Wydarzenia

Pracownia Komiksu

utworzone przez | maj 4, 2020 | Wydarzenia

Witam Was serdecznie po majówce. Mam nadzieję, że trochę wypoczęliście od licznych szkolnych zadań.
W tym tygodniu kolejne komiksowe zadanie będzie trochę baśniowe i z całą pewnością fantastyczne, może nawet nieco straszne. Tym razem zaprojektujecie swojego własnego potwora – tak zwaną “chimerę”, mityczne połączenie kilku przeróżnych zwierząt! Pomoże Wam w tym zwykła kostka do gry i załączona tabelka.

• Rzut 1 – ciało stwora.
W tym rzucie do wylosowania są zwierzęta z trzech różnych gromad. Gdy wypadnie Wam ptak, gad lub ssak, upewnijcie się jakie zwierzęta należą do danej grupy i wybierzcie najciekawsze.
Podpowiedź: ciało ptaka z pewnością powinno posiadać skrzydła lub pióra, ale jeśli chcecie, by Wasza chimera była mimo wszystko skrzydlata, a wypadnie Wam ssak, pamiętajcie, że nietoperz także nim jest! Prehistoryczne pterodaktyle mogą posłużyć jako inspiracja w przypadku skrzydlatego gada.
• Rzut 2 – głowa
Podpowiedź: pamiętajcie, że kotów i psów jest bardzo wiele! Kruki, jako ptaki, zwłaszcza w fantastyce, mogą występować w wielu kolorach. Zainspirujcie się prawdziwymi “portretami” zwierząt, ale popuśćcie też wodze fantazji 🙂
• Rzut 3 – kończyny, czyli nogi, łapy i inne dodatki.
Kolejny rzut z wielką dozą dowolności. Jeśli uważacie, że np. łapy mogą być bardziej ludzkie niż kocie – droga wolna. Zachęcam do przeglądania atlasu zwierząt w poszukiwaniu inspiracji!
• Rzut “0”: OGON.
Ogon może dopasować do rzutu pierwszego, czyli ciała ptaka, gada lub ssaka. Jeśli jednak chcecie, możecie dorysować swojemu potworkowi ogon, należący do zupełnie innego zwierza, którego jeszcze nie wykorzystaliście w projekcie. Jestem ciekaw, co ciekawego wymyślicie!
Pamiętajcie, by na marginesie zanotować, co wylosowaliście! Nazwijcie swoją chimerę, wymyślcie dla niej krótką historię w formie opisu. Możecie także spróbować narysować ją w kilku wariantach: jak wygląda chimera, gdy śpi, cieszy się lub złości. Życzę Wam wielu inspiracji! Po więcej komiksowych zadań i ciekawostek zapraszamy na fanpage Pracowni Komiksu na facebooku: facebook.com/komikskrzyki.

Skip to content