MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 MODELARSTWO KARTONOWE W DOMU

MODELARSTWO KARTONOWE W DOMU

utworzone przez | maj 7, 2020 | Wydarzenia

XI I I

KARALUCHY PRZECIW PANZEROM

część II

Na poprzedniej lekcji skończyliśmy budowę naszego czołgu na błotnikach. Nasz czołg musi na czyś jeździć. Posiada układ jezdny, w naszym modelu to części 7 i 8. W tych częściach znajdują się ząbki. Musicie wycinać je bardzo starannie dlatego, że po sklejeniu decydują o wyglądzie całego czołgu. Po przygotowaniu do sklejenia końce gąsienic wyoblamy na krawędzi nożyczek. Podczas montażu nie sklejamy wszystkich sklejek jednocześnie. Jednorazowo łączcie kilka ząbków i pozostawiajcie do wyschnięcia. Część 9 obudowę wentylatora po sklejeniu doklejamy z tyłu wieży w miejscu oznaczonym cyfrą 9. Elementy 10 i 11 to uchwyty podtrzymujące rurę wydechową. Rysunek montażowy wyjaśnia w sposób wyczerpujący ich wykonanie. Części 12 i 13 to elementy rury wydechowej. Dna nr 13 naklejcie obok na kartce i ponownie starannie wytnijcie,
część 12 zwińcie w rurkę na patyczku szaszłykowym i starannie sklejcie w rurkę, którą zamknięcie na końcach pogrubionymi krążkami. Układ jezdny po wyschnięciu kleju przyklejamy do korpusu czołgu. Nie pomylcie stron. Autor modelu, doświadczony modelarz i nauczyciel oznaczył cyframi na boku kadłuba poprawne przyklejenie układu jezdnego. Nas TKS był uzbrojony. Wy też wykonacie lufę działka. Z jednego końca wykałaczki odetnijcie zaostrzony koniec i całą wykałaczkę pomalujcie na kolor czarny. W miejscu osadzenia działa, szpilką wykonajcie niewielki otwór. Zaostrzony koniec  wykałaczki wklejcie do otworu na taką głębokość, żeby lufa wystawała przed krawędź czołgu około 5mm.  I Wasz pierwszy pojazd pancerny gotowy.

Celowo nie retuszowałem krawędzi. Na podstawie mojego modelu  odszukajcie wszystkie miejsca wymagające retuszu i porównajcie. Taka metoda pomoże Wam w retuszowaniu kolejnych modeli.

Podczas budowy modeli jak najczęściej korzystajcie z instrukcji i rysunków montażowych. 

Przyjemnej pracy podczas budowy modelu i pochłaniania wiedzy historycznej.  

Nie zapomnijcie posprzątać oraz wysłać zdjęcia.   

Skip to content