MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 Modelarstwo

Modelarstwo

utworzone przez | maj 13, 2020 | Wydarzenia

MODELARSTWO KARTONOWE W DOMU

XV

MAŁA LOKOMOTYWA 

  Lxd2 czerwona

Modelarstwo kolejowe jest popularne na całym świecie. Dzięki postępowi technologicznemu modele parowozów, lokomotyw i różnego rodzaju wagonów możemy budować z kartonu, plastiku oraz  z drewna i metalu. My zajmiemy się kartonowymi modelami kolejowymi. W modelarstwie kolejowym popularne są makiety. Pokazują nam świat kolei w miniaturze. Każda kolekcja i każda makieta zaczyna się od tego najważniejszego modelu. Od tego, który dał początek. Był pierwszym modelem.

Dzisiaj zbudujemy mały model lokomotywy typu pudełkowego. Model został wydrukowany na jednej kartce Instrukcją jest numeracja części i rysunek montażowy. Nasz nowy model składa się z pięciu części. Części 1,2,3 i 5 są częściami typu pudełkowego. Po wycięciu, zbigowaniu i sklejeniu zobaczycie, że Wasza lokomotywa składa się z pięciu pudełek. Kolejność łączenia części w lokomotywę jest zgodna z numeracją. Po wyschnięciu kleju dobierzcie odpowiednie kolory i białe linie zamalujcie na identyczny kolor. Wasza mała lokomotywa jest gotowa i może być początkiem kolekcji modeli kolejowych. Podróżujecie z rodzicami samochodem i zdarza się, że czekacie na przejazd pociągu przed zamkniętym szlabanem. Przyjrzyjcie się składowi pociągu. Czy parowóz czy lokomotywa ciągnie skład wagonów, elektryczna czy spalinowa. Jakie są wagony. 

Zapraszam Was do zwiedzania największej makiety w Polsce „ Kolejkowo” we Wrocławiu na Dworcu Świebodzkim. Warto 

Nie zapomnijcie posprzątać oraz wysłać zdjęcia.   

Pedagog instruktor modelarstwa

Henryk Napora

Lekcja XVI

Prosty model samochodu dostawczego

Model przeznaczony dla najmłodszych modelarzy i kandydatów na modelarza. Dla przedszkolaków i pierwszoklasistów.  Podczas budowy tego modelu skorzystajcie z pomocy rodziców lub starszego rodzeństwa. Model składa się z dwóch części. Podczas budowy samochodu z pomocą rodziców nauczycie się poprawnie trzymać nożyczki i wycinać wzdłuż linii. Po zbudowaniu model będzie  dumnie stał na Waszej półce. A może spróbujecie skleić następne modele. A każdy kolejny będzie składał się z większej ilości części i jego kształty będą coraz bardziej skomplikowane.

Życzę przyjemnej zabawy pełnej sukcesów wszystkim Maluchom. 

Skip to content