MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 Pracownia Komiksu

Pracownia Komiksu

utworzone przez | maj 15, 2020 | Wydarzenia

FIZJONOMIA

Witajcie w kolejnym, dziewiątym zadaniu Pracowni Komiksu na łączach! Wiele wskazuje na to, że już wkrótce znów będziemy mogli spotkać się na zajęciach w MDK. Nim to nastąpi, jeszcze w domu spróbujcie zmierzyć się z kolejnym rysunkowym wyzwaniem.

W czasie ostatniego spotkania na Discordzie omówiliśmy zasady rysowania ludzkiej twarzy. Dziś możecie wykorzystać tę wiedzę i narysować komiksową postać w oparciu o swoją mimikę. W tym celu powrócił do nas pan Antoni, który tym razem zyskał moje rysy twarzy.

Chciałbym, abyście dzisiaj spróbowali zrobić coś podobnego. Projekt postaci (kilka portretów) w oparciu o twarz, którą znacie najlepiej, czyli własną. W tym celu możecie użyć lusterka lub telefonu, spójrzcie w swoje odbicie, zróbcie zabawne miny i postarajcie się odwzorować je u nowego bohatera komiksu. Tym sposobem przedstawcie różne emocje i uczucia swojej postaci. By je podrkeślić, możecie używać kolorów.

Postać może być waszym „alter ego” lub po prostu kimś, kto jest do Was podobny. Podobieństwo wyraża się także poprzez fryzurę czy styl ubioru. Chętni mogą również zawrzeć w projekcie całą sylwetkę nowego bohatera. Może uda się Wam  wykorzystać nową postać w jednym z kolejnych komiksów? Trzymam za to kciuki!

Odwiedźcie fanpage Pracowni Komiksu (@komikskrzyki) na Facebooku!

Skip to content