MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 Wystawa sekcji Malarstwo i techniki plastyczne pod kierunkiem Jana Skarżyńskiego w MDK Wrocław-Krzyki

Wystawa sekcji Malarstwo i techniki plastyczne pod kierunkiem Jana Skarżyńskiego w MDK Wrocław-Krzyki

utworzone przez | maj 25, 2021 | Wydarzenia

Malarstwo i techniki plastyczne to sekcja artystyczna, prowadzona przez p. Jana Skarżyńskiego w Młodzieżowym Domu Kultury Wrocław-Krzyki. Na wystawie możemy zobaczyć prace powstałe w bieżącym roku szkolnym, jak również kilka starszych obrazów i rysunków.
Przez kilka ostatnich lat nazwa sekcji ulegała pewnym zmianom, jednak głównym motywem zawsze pozostawało malarstwo, a tematem zajęć – praca z kolorami, łączenie barw i rozmaitych technik. Na tegorocznej wystawie nie brakuje prac w nietypowej konwencji – są tutaj akwarele, suche pastele, malarstwo akrylowe na papierze lub desce. Wyjątkowo możemy zaobserwować też kilka rysunków wykonanych ołówkiem oraz prace z elementami martwej natury.
Czas piątkowych zajęć to dla nas wszystkich chwila wytchnienia po całym tygodniu nauki oraz pracy. Wspólne zajęcia z “Malarstwa itp” to możliwość odprężenia się przy sztaludze i wniknięcia w świat własnej kreatywności. I chyba właśnie taka jest twórczość plastyczna młodych artystek z Malarstwa. Są to Małe Impresje.

Skip to content