MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 Wernisaż wystawy “Perspektywa” w ramach 60-lecia MDK Wrocław-Krzyki

Wernisaż wystawy “Perspektywa” w ramach 60-lecia MDK Wrocław-Krzyki

utworzone przez | maj 28, 2021 | Wydarzenia

Miejsce Księgarnia Hiszpańska Wrocław La Librería Española de Wrocław

Termin: 11.06.2021 g. 18:00

Serdecznie zapraszamy do wyjątkowej przestrzeni Księgarni Hiszpańskiej la Libreria Espanola de Wrocław na wystawę w ramach obchodów 60-lecia MDK Krzyki pod kierownictwem Anny Patkiewicz – inicjatorki oraz koordynatorki Międzynarodowego Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco już od ponad 12 lat. Wernisażowi towarzyszyć będzie zjawiskowa prezentacja flamenco:
Anna Patkiewicz – taniec
Debiutantki sekcji flamenco MDK Wrocław-Krzyki pod kierunkiem Anny Patkiewicz – taniec
Damian Kowaliński – śpiew i gitara.

Małgorzata Wolny, artystka fotograf, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Stanisława Kopystyńskiego we Wrocławiu, obywatelka całego świata, estetka.
Z MDK Krzyki ma ogromną przyjemność współpracować już od kilku lat, dając milczące świadectwo upływającego czasu. W trakcie festiwalu można zaobserwować Małgosię w najbardziej abstrakcyjnych pozach, kiedy to tak bardzo skupia się na efekcie końcowym, tak bardzo zlewa się w jedno z aparatem, że gdzieś z boku zostawia swój wizerunek.
Swoje lata nastoletnie oraz wczesną dorosłość – okres budowania swojej tożsamości jako człowiek oraz tożsamości artystycznej – spędziła studiując arkana szeroko rozumianej sztuki. Kompozycję, kolorystykę, światłocień, perspektywę, poznawała zarówno przy sztaludze malarskiej, jak i glinie rzeźbiarskiej, narzędziach jubilerskich, ciemni fotograficznej, czy w pracowni projektowania graficznego.
Wszystko to zbudowało podstawy bardzo wrażeniowego podejścia do fotografii, uważając je za akt tworzenia dzieła sztuki, obiektu estetycznego bardziej niż technicznego. Sama przyznaje, że nagminnie popełnia błędy techniczne na rzecz przyjemności odbioru zdjęć. Świadomie nie zagłębia się w szczegóły nowinek rynku, woląc pozostawić sobie przestrzeń na świeżość spojrzenia i eksperymentalność doświadczeń, wysoce ceniąc sobie element przypadkowości jako dowód na plastyczność, żywotność, niezależność powstawania fotografii.
Co bardzo dostrzegalne, w swoich pracach z rozmiłowaniem skupia się na intymności jaka tworzy się między fotografem a jego obiektem. Zarówno w akcie kliknięcia migawki jak i późniejszej mozolnej postprodukcji dogłębnie poznaje swoich modeli, zawsze traktując ich z sympatyczną czułością i zrozumieniem. Docenia to, że aparat daje dostęp do świata zwykle omijanego ludzkim okiem, do ulotnych momentów i efemerycznych szczegółów.
Podczas koncertów i festiwali przemyka się tak aby pozostać jak najbardziej niewidoczną, kosztem ogromnego poświęcenia fizycznego dba o to, by zostawić jak najwięcej swobody swojemu otoczeniu, ponieważ stawia przede wszystkim na naturalność i autentyczność.

Skip to content