MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 Warsztaty plastyczne w MDK-Krzyki w ramach Nocy Muzeów we Wrocławiu 14.05.2022

Warsztaty plastyczne w MDK-Krzyki w ramach Nocy Muzeów we Wrocławiu 14.05.2022

utworzone przez | maj 8, 2022 | Wydarzenia

Warsztaty “Rezerwat kultury” to działania plastyczne skierowane do dzieci i rodziców w tym przybyłych w ostatnim czasie z Ukrainy. Pierwszą część stanowią Integracyjne Warsztaty Komiksu, drugą warsztat, którego celem jest tworzenie prac dla Mam z okazji zbliżającego się Dnia Mamy. Celem tych działań jest nawiązanie dialogu międzypokoleniowego oraz międzykulturowego. Wspólne warsztaty to również wzmocnienie komunikacji poprzez twórcze środki wyrazu.

12:30-14:00 KWIATY WE WŁOSACH

Prowadząca warsztaty:  Małgorzata Matuszewska.

Dzień Mamy to Święto, którego ideą jest wyrażenie szacunku i miłości. W ramach podziękowań dzieci niezależnie od wieku wręczają Mamom upominki. Najpiękniejsze są te przygotowane samodzielnie – i tu MDK-Krzyki w ramach Nocy Muzeów organizuje warsztaty plastyczne “Kwiaty we włosach….”. W czasie warsztatów dzieci wspólnie z dorosłymi będą mogły przygotować kwiatowe niespodzianki.


14:00-15:30 INTEGRACYJNE WARSZTATY KOMIKSU

Prowadzący warsztaty: Jan Skarżyński

Poprzez sekwencyjne historie obrazkowe uczestnicy mogą komunikować się w sposób uniwersalny. Tworzenie postaci, kadrów i fabuły, to możliwość wyrażenia siebie. Warsztaty komiksowe wspomagają wzajemną integrację, otwartość na relacje z innymi.*Warsztaty Komiksu dla dzieci w wieku szkolnym. *W przypadku deszczu warsztaty będą w pracowniach plastycznych, a w razie ładnej pogody warsztaty odbędą się na posesji MDK-Krzyki.
*Dodatkowe udogodnienia: otwarta kawiarenka, dla uczestników będą dostępne gry rekreacyjne

Wstęp wolny!
Zapraszamy!
Informacje, zgłoszenia na warsztaty: mdk-krzyki@o2.pl

Skip to content