MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 24.03. IMPULS FLAMENCO | XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco

24.03. IMPULS FLAMENCO | XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco

utworzone przez | mar 14, 2023 | Wydarzenia

Zapraszamy na warsztaty flamenco i możliwość zrobienia sobie naturalnej HENNY TATUAŻOWEJ 24 marca od godz. 18:30 w Księgarnia Hiszpańska Wrocław La Librería Española de Wrocław

Warsztaty taneczne | wstęp wolny

Flamenco to taniec pełen pasji, energii, to odkrywanie w sobie emocji i wyrażanie ich poprzez ruch. To wzajemne przenikanie pokoleń, różnorodności i łączenie w jedną całość.

Odkryj w sobie tę pasję i weź udział w niezwykłym wydarzeniu, warsztacie flamenco, który poprowadzi Anna Patkiewicz | Wstęp wolny

Anna Patkiewicz
Tancerka flamenco, choreograf, pedagog.
pomysłodawca i koordynator Międzynarodowego Festiwalu „Sztuka Łączy Pokolenia/Inspiracje Flamenco” (projekt o charakterze edukacji międzykulturowej i integracji społecznej).
W przygotowaniu XIII edycja marzec 2023.
Brała udział w licznych szkoleniach z tańca flamenco w kraju i za granicą (Hiszpania – Andaluzja – Sevilla), u tak znanych artystów jak Pilar Ortega, Mercedes Ruiz, Adela Campallo, Juan Polvillo, Belen Maya, La Moneta, El Farruquito, La Farruca, El Farru, Luis de Luis, Pastora Galvan, David Perez, Maria Moreno, Patricia Guerrero.
Od 2003 roku Tancerka zespołu „Viva Flamenco” czynnie koncertującego w kraju i za granicą.
Współpracuje przy projektach międzynarodowych m.in. Indialucia (koncert w Stambule 2012 r. z udziałem artystów z Hiszpanii, Indii , Polski). Koncerty z cyklu „Pasja flamenco” z udziałem artystów z Polski oraz Hiszpanii.
Współpraca z grupą Sonos Kwartet -„Flamenco Project”.
Współpraca z wrocławskimi muzykami Damianem Kowalińskim oraz Osmarem Pergudą.
Brała udział w licznych audycjach edukacyjnych, poświęconych tematyce sztuki tańca i muzyki flamenco oraz kultury hiszpańskiej – nawiązanie współpracy z Filharmonią Wrocławską
Realizacja warsztatów z wykorzystaniem zdrowotnych funkcji tańca i ruchu oraz terapeutycznych elementów tańca skierowanych do wszystkich grup wiekowych, w tym projekty dedykowane kobietom.
Realizacja warsztatów kulturalno – artystycznych umożliwiających społeczności lokalnej i regionalnej udział w interaktywnych spotkaniach ze sztuką, wzajemną wymianę doświadczeń ,naukę aktywnego spędzania czasu. Na przykład projekt „Tańcząc z końmi Flamenco”.
Współpraca z UTW Akademii Ekonomicznej – np. warsztaty międzypokoleniowe z tańca flamenco – kobiecy aspekt tańca flamenco

Henna girl | płatność na miejscu

W czasie imprezy festiwalowej w księgarni będzie możliwość zrobienia sobie przepięknej ozdobnej henny np. na dłoniach. Do swojego stanowiska zaprosi Magdalena Bronakowska – specjalizująca się w sztuce mehendi.
Artystka o sobie:

„Nazywam się Magdalena Bronakowska, jestem artystą plastykiem i hennistką. Sztukę mehendi zgłębiam od ponad 7 lat. Tworze wzory w wielu stylach i rozmiarach, od pojedynczych kwiatków na dłoni, czy palcach, po kompozycje zdobiące całe ciało. Za pomocą rożka nakładam na skórę hennową pastę, którą przygotowuje sama, wyłącznie z naturalnych składników, jak henna, olejki eteryczne, cukier i sok z cytryny. Henna jest w pełni bezpieczna, nie powoduje alergii, można nią malować również osoby tak wrażliwe jak kobiety w ciąży i dzieci. Naturalna henna zabarwia skórę na kolor brązowy. Hennowy wzór utrzymuje się na ciele ok 7-10 dni.”

Zapraszamy!

Skip to content