MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 SPOTKANIE AUTORSKIE Z SYLWIĄ WINNIK, 27 KWIETNIA, GODZ 17:30 MDK-Krzyki ZAPRASZAMY

SPOTKANIE AUTORSKIE Z SYLWIĄ WINNIK, 27 KWIETNIA, GODZ 17:30 MDK-Krzyki ZAPRASZAMY

utworzone przez | kwi 14, 2023 | Wydarzenia

POMIĘDZY BAJKĄ A REPORTAŻEM, PRAWDĄ A FIKCJĄ LITERACKĄ

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z Sylwią Winnik, które odbywa się w ramach miesiąca czytelniczego w MDK-Krzyki.

Sylwia Winnik to autorka o dwóch obliczach. Jedno z nich zwrócone jest ku historii, drugie ufnie patrzy na młode pokolenie czytelników. 

Wydała m.in. “Dziewczęta z Auschwitz”, “Dzieci z Pawiaka” czy “Bezmiłość”. Jej książki szybko stały się bestsellerami. Reportaże rzetelnie autoryzowane i konsultowane z historykami są źródłem wiedzy na temat czasów II wojny światowej. Powstają na podstawie rozmów z ostatnimi świadkami historii i listów oraz grypsów.

W 2022 roku zadebiutowała w literaturze dziecięcej. Stworzyła serię dla dzieci i młodzieży, w której skupia się na polskich zabytkach owianych słowiańską magią i legendami. W ten sposób przekazuje historię, przez zabawę, dając możliwość zwiedzania tych pięknych miejsc. Bohaterowie książki “Tymek, czarny kot i zagadki pałacu Marianny” cofają się w czasie, by rozwiązać kilka ważnych tajemnic. Niektóre z nich dotyczą ich przodków, a inne samej Marianny Orańskiej. Księżnej Niderlandzkiej. Drugi tom “Tymek, czarny kot i śpiące lwy hrabiego” przenoszą ich do 1901 roku, gdy właścicielem dóbr, zamku w Mosznej, jest hrabia Hubert von Tiele Winckler. Magia znów płata im figla. Ożywają kamienne stwory, pojawiają się słowiańskie stworzenia, kwiaty śpiewają, a zwierzęta dotknięte magią stają się sprzymierzeńcami lub wrogami. To pełna wartości książka, która przypomina czym jest prawdziwa przyjaźń i jak ważna jest rodzina, że zwierzęta i naturę trzeba szanować. Kolejne tomy znów zabiorą czytelników w świat magii…

Urodziła się w 1989 roku w Ząbkowicach Śląskich. Pasjonuje ją historia. Uważa, że historia to człowiek i jego los. Kocha też literaturę dziecięcą, koty i las.

Zapraszamy na stronę autorką na Facebooku @SylwiaWinnikOfficial.

POMIĘDZY BAJKĄ A REPORTAŻEM, PRAWDĄ A FIKCJĄ LITERACKĄ

SPOTKANIE AUTORSKIE Z SYLWIĄ WINNIK, PISARKĄ I DZIENNIKARKĄ

27 KWIETNIA, GODZ 17:30 MDK WROCŁAW-KRZYKI SALA 17 | wstęp wolny

ZAPRASZAMY!

Skip to content