MDK Krzyki 9 Aktualności 9 KONCERT FLAMENCO | RADIO WROCŁAW 01.03.2024 18:30

KONCERT FLAMENCO | RADIO WROCŁAW 01.03.2024 18:30

utworzone przez | lut 9, 2024 | Aktualności, Wydarzenia

01.03.2024 R. (PIĄTEK) GODZ. 18:30

Sala Koncertowa Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka

Aleja Karkonoska 10, 53-015 Wrocław

WSTĘP WOLNY

Wystąpią:

to profesjonalna choreografka, tancerka i instruktorka tańca flamenco. Absolwentka hiszpańskiej Fundación Cristina Heeren w Sewilli, kierunku Choreografia i Teoria Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim.

W 2012 roku założyła Teatr Tańca FlamencoArte, z którym zrealizowała liczne spektakle przy współpracy z polskimi i hiszpańskimi artystami. Współpracowała między innymi z Operą Wrocławską przygotowując 50-osobowy zespół tancerzy do wykonania Zarzuela Show na motywach opery Carmen G. Bizeta.

Kształciła w zakresie flamenco  również  tancerzy tańca towarzyskiego, m.in. mistrzowską parę Kingę Jurecką i Marka Fiksę, a także tancerzy powszechnie znanych szerokiej publiczności – Stefano Terrazzino czy Lenę Klimentovą. Jako gość specjalny występowała w telewizji (m.in Taniec z gwiazdami, Top Model, Pytanie na Śniadanie i inne programy tv).

Aktywnie angażuje się w promocję sztuki flamenco w Polsce i od 2013 roku prowadzi cykl koncertów flamenco “Tablao Flamenco”, który gromadzi artystów i miłośników tej sztuki.

Opracowała choreografie i ruch sceniczny do spektakli takich jak Zorro (Teatr Komedia w Warszawie). Bodo Café (2016) i KinoParadiso (2017).

Od 2018 roku współpracuje z najstarszą szkołą flamenco w Warszawie Studio Flamenco. Jest współzałożycielką firmy modowej Ardora Moda Flamenca, gdzie projektuje stroje sceniczne.

urodził się w La Puebla de Cazalla, w prowincji Sewilla. To miejscowość z głęboko zakorzenioną kulturą flamenco, która wydała na świat wielu znanych śpiewaków flamenco, takich jak La Niña de La Puebla, José Menese, Diego Clavel, … wśród innych.

Poprzez znanych gitarzystów i miłośników flamenco, zaczął nawiązywać kontakt ze światem artystycznym jako perkusista grający na cajón. Podczas pobytu w Sewilli, uczestniczył w licznych imprezach i zabawach flamenco z przyjaciółmi, gdzie zaczął eksperymentować i uczyć się śpiewu flamenco.

Od roku 2012 mieszka w Niemczech, gdzie występuje na scenach z artystami krajowymi i międzynarodowymi.

Jego emocjonalny i ekspresyjny głos, rytm i charyzmatyczna obecność sprawiają, że jest on poszukiwanym śpiewakiem flamenco w dużej części Europy.

gitarzysta flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki           w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli , gdzie spędził dużo czasu pobierając lekcje u najlepszych mistrzów tego gatunku. Obecnie mieszka w Polsce i regularnie koncertuje w kraju i zagranicą.

muzyk flamenco z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Jego gra na cajonie dodaje energii  i intensyfikuje emocje, tworząc niesamowitą harmonię między muzyką a tańcem.

Organizator:  MDK Wrocław-Krzyki

Dyrektor MDK Wrocław-Krzyki: Małgorzata Brodzińska

Pomysłodawca i koordynator Festiwalu: Anna Patkiewicz

Dział organizacji imprez Sylwia Lange  kontakt: kontakt e-mail

MDK WROCŁAW-KRZYKI

XIV Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia INSPIRACJE FLAMENCO

Skip to content