MDK Krzyki 9 Aktualności 9 18 maja Noc Muzeów we Wrocławiu MDK-Krzyki zaprasza

18 maja Noc Muzeów we Wrocławiu MDK-Krzyki zaprasza

utworzone przez | maj 7, 2024 | Aktualności, Wydarzenia

Zapraszamy Wszystkich do udziału w wydarzeniach MDK-Krzyki w ramach NOCY MUZEÓW WE WROCŁAWIU 2024

  • 12:00 galeria/sala widowiskowa “…pieśnią malowane” Wernisaż i uroczyste wręczenie nagród XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Z pędzlem przez świat”. W czasie wernisażu wystąpią: Grupy Flamenco nauczyciel Anna Patkiewicz i Sekcja Skrzypiec “Spiccato” nauczyciel Agnieszka Sikora

Prowadzenie wernisażu i wręczenie nagród Iwona Gocyk – koordynator i pomysłodawczyni konkursu “Z pędzlem przez świat”, artysta plastyk, nauczyciel dyplomowany Pracowni Ceramicznej i Małej Akademii Sztuki w MDK-Krzyki od 2005 r. Protokół z posiedzenia Jury w składzie: artysta plastyk Lidia Flis-Pawlak, Aneta Gwóźdź, artysta plastyk Joanna Zagner-Kołat, artysta plastyk Filip Kołat. Gratulacje dla uczestników, podziękowania dla opiekunów artystycznych. Zapraszamy 18.05. 12:00

mgr Iwona Gocyk
  • 14:30 “…tańcem malowane” Warsztat flamenco dla dorosłych, prowadzenie Anna Patkiewicz
mgr Anna Patkiewicz

Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w warsztacie flamenco. Warsztat dedykowany jest głównie dorosłym miłośnikom flamenco, tańca, ruchu. Godzinny warsztat pobudzi percepcję, obudzi spokój i nauczy technik koordynacji.

Warsztat poprowadzi Anna Patkiewicz.

Tancerka flamenco, choreograf, nauczyciel dyplomowany.

Koordynator projektów artystycznych oraz kulturalno-edukacyjnych, pomysłodawca Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco

Brała udział w licznych szkoleniach z tańca flamenco w kraju i za granicą (Hiszpania – Andaluzja – Sevilla), u tak znanych artystów jak Pilar Ortega, Mercedes Ruiz, Adela Campallo, Juan Polvillo, Belen Maya, La Moneta, El Farruquito, La Farruca, El Farru, Luis de Luis, Pastora Galvan, David Perez, Maria Moreno, Patricia Guerrero.

Koncertuje oraz bierze udział w licznych projektach artystycznych w kraju i za granicą.

Od wielu lat jako nauczyciel dyplomowany prowadzi grupy flamenco w MDK-Krzyki. Uczniowie Anny Patkiewicz to bardzo liczna grupa młodych tancerzy, pasjonatów i miłośników sztuki flamenco, która stale się rozwija.

15:30 “…światłem malowane” wernisaż fotografii młodych twórców

16:30 Recital Dawida Gębali na gitarę i wokal “Świat nie powstał”. Wstęp wolny

mgr Dawid Gębala

Dawid Gębala – na codzień mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia filozof, z zawodu fotograf, projektant stron internetowych, copyrighter, nauczyciel. Najchętniej jednak, pisze i komponuje piosenki. Koncertuje zazwyczaj solo mając ze sobą jedynie gitarę.

Zdobywał laury na wielu konkursach piosenki literackiej i autorskiej. 

Warto wśród nich wymienić: 

  • dwukrotnie (2018, 2019) zdobyta nagrodę dla najlepszego autora im. Janusza Kondratowicza na festiwalu „Smak”, 
  • I nagroda na Festiwalu Koniugacje 2021
  • nagroda autorską im Jacka Fałkiewicza 2019, Biłgoraj
  • Grand Prix na festiwalu „Forma” 2018
  • III nagroda na festiwalu OFFPA w Rybniku
  • I nagroda XXVII Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach” 2018
  • i wiele innych.

Dawid Gębala chętnie sięga do repertuaru klasyki polskiej i zagranicznej piosenki. Jest autorem przekładu piosenek Boba Dylana, Francisa Cabrela.

W 2018 roku komponował muzykę do projektu „BOLESLOVE LEŚMIAN”, który był wykonywane z bandem w ramach festiwalu Jazz New Cooperation w Zamościu

W 2018 roku rozpoczął pracę nad umuzycznieniem prozy filozoficznej Edwarda Stachury zawartej w książce Fabula Rasa. Na podstawie tej książki powstał  cały koncert piosenek, który został określony nowym nurtem piosenki i nazwany „Filozofią śpiewaną” Dawid Gębala wciąż pracuje nad kolejnymi fragmentami „Fabula rasa” dokonując jej przekładu na piosenki.

W 20222 roku podjął współpracę z kompozytorką z Wrocławia pisząc libretto do opery pod tytułem „Las, który przestał śpiewać”

DYREKTOR MDK-Krzyki Małgorzata Brodzińska

Nagłośnienie Krzysztof Bosy

Organizacja/kontakt Sylwia Lange tel. 71 798 67 43 e-mail: mdk-krzyki@o2.pl 

Skip to content