MDK Krzyki 9 Aktualności 9 Nowe sekcje TEATR LALEK I UKULELE I CHÓR

Nowe sekcje TEATR LALEK I UKULELE I CHÓR

utworzone przez | lip 1, 2024 | Aktualności, Wydarzenia

Nowe zajęcia w MDK-Krzyki dla dzieci i młodzieży!

TEATR LALEK Z NAUKĄ GRY NA FLECIE PROSTYM

Zajęcia prowadzi mgr sztuki Izabela Cisowska. Absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ukończyła również Podyplomowe Studia Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży na Wydziale Lalkarskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu oraz Podyplomowe Studia Sztuka zintegrowana – plastyka, muzyka
na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

e-mail: teatr.lalek@mdk-krzyki.pl

Sekcja Teatru Lalek istnieje od 2004 r. Zrealizowała wiele przedstawień m.in. „Szczęśliwy motyl”, „Bajka o smoku, który chciał być groźny”, „Czary-mary, hokus-pokus”, „Tęczowe zaklęcie”, „Dobranoc”, „Jak wspaniale być księżniczką”, „Skarb”, „Kopciuszek”, „Śpiąca królewna”…
Od kilku lat sekcja została wzbogacona o możliwość nauki gry na flecie prostym dla chętnych osób.

Wiek uczestników 6 ÷ 10 lat.

Zajęcia obejmują:

• ćwiczenia oddechowe i dykcyjne,
  • ćwiczenia aktorskie,
  • ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność,
  • ćwiczenia muzyczno – ruchowe,
  • naukę animacji różnych lalek teatralnych,
  • realizację przedstawienia,
  • tworzenie lalek do przedstawień,
  • naukę gry na flecie prostym dla chętnych osób.

Zajęcia mają na celu wszechstronny rozwój dzieci. Rozwijają wymowę, pamięć, koncentrację, wyobraźnię, kreatywność, umiejętność współpracy w grupie. Dzięki występom dzieci nabierają pewności siebie. W przedstawieniach obok grania lalkami teatralnymi, dzieci występują również w żywym planie. Osoby chcące grać na flecie prostym mają możliwość zapoznania się z zasadami muzyki oraz nauki gry z nut.
Przedstawienie przygotowywane jest na koniec roku szkolnego, ale grupa występuje także na koncertach organizowanych przez MDK poza placówką.
Zajęcia Teatru Lalek to nauka, ale również wspaniała zabawa przy wspólnym tworzeniu przedstawienia i ćwiczeniach prowadzonych w formie przeróżnych zabaw.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w piątek, w godzinach 1630 ÷ 1800.

CHÓR Little Voices
e-mail: rytmika@mdk-krzyki.pl

mgr  Paulina Michalska

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej na kierunkach: Prowadzenie zespołów oraz Edukacja muzyczna (2019). Ukończyła Roczny Kurs Gordonowski (2023) oraz Zaawansowany Kurs Gordonowski (2024).
Od 2017 roku prowadzi zajęcia oraz warsztaty rytmiczne na terenie Wrocławia i okolic. Od 2015-2023 roku związana z Zespołem Wokalnym Rondo, w którym w latach 2021-2023 pełniła funkcję asystenta dyrygenta.
W latach 2018 – 2019r. Asystentka Dyrektora Artystycznego Chóru Chłopięcego Narodowego Forum Muzycznego im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. W latach 2019-2024 dyrygentka chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im Wojciecha Kilara w Dzierżoniowie

Na zajęciach chóralnych pracujemy nad poprawną emisją głosu, uczymy się śpiewać w wielogłosie, kształtujemy słuch melodyczny i harmoniczny. Poznajemy literaturę chóralną, uczymy się pracy zespołowej i dobrze się bawimy!
Jeśli chcesz poznać swój głos i rozwinąć go weź udział w tej chóralnej przygodzie. Czekamy właśnie na Ciebie!