MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 UMUZYKALNIENIE

UMUZYKALNIENIE

utworzone przez | maj 13, 2020 | Wydarzenia

Temat: Była sobie żabka mała.

1. Śpiewamy piosenkę z poprzednich zajęć „Była sobie żabka mała”.
  2. Bawimy się w żabkę i bociana.
    Przygotowujemy duży materiał np. prześcieradło. Będzie nam on symbolizował wodę.  Mama lub tata włączają piosenkę  „Była sobie żabka mała”. Śpiewamy wspólnie
    i naśladujemy skoki żabki. W pewnym momencie rodzic wyłącza muzykę i stuka np. drewnianą łyżką o drugą lub o drewniany tłuczek. Dźwięk ten oznacza klekotanie bociana. Żabka musi wtedy szybko schować się pod materiał. Gdy pojawi się muzyka żabka znów skacze.
  3. Próbujemy do słów pierwszej zwrotki piosenki „Była sobie żabka mała” wymyślić swoją melodię i rytm. Staramy się wymyślić jak najwięcej nowych melodii.

TEATR LALEK

Temat: Jesteśmy malarzami.

1. Ustalamy przedmiot, który chcemy pomalować np. ławkę w parku. Będziemy ją malować pantomimicznie. Przygotowujemy wiadro z farbą, pędzle i zaczynamy malować. Gdy ławka jest już pomalowana sprzątamy i czekamy co się wydarzy. Odgrywamy różne scenki ze świeżo pomalowaną ławką.
  2. Bawimy się w malowanie różnych przedmiotów, a osoby towarzyszące nam muszą zgadnąć co malujemy.

FLETY PROSTE – grupa zaawansowana

Temat: Uczymy się nowego utworu.

1. Gramy wszystkie poznane ćwiczenia i utwory.
  2. Uczymy się nowego utworu (nuty na załączonym zdjęciu).