Wystawa nawiązująca do konkursu plastycznego “Z pędzlem przez świat” czerwiec/lipiec MDK-Krzyki

Wystawa w MDK Krzyki nawiązuje do konkursu plastycznego: “Z pędzlem przez świat”. Co roku do czasów pandemii współistniał on z Międzynarodowym Festiwalem “Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco”.

Komentarz do konkursu ukazującego kultury świata brzmi:

POWSZECHNA GLOBALIZACJA SPRAWIŁA, ŻE LUDZIEZ RÓŻNYCH STRON ŚWIATA STALI SIĘ BLISKIMI SĄSIADAMI.DZIĘKI TEJ, CZASAMI POZORNEJ BLISKOŚCIPOTRAFIMY DOSTRZEC RÓŻNICE MIĘDZY LUDŹMII ICH KULTURAMI. SPRÓBUJ SPOJRZEĆ NA KULTURĘ POPRZEZ PRYZMAT TRADYCJISTWÓRZ DZIEŁO, W KTÓRYM ELEMENT FOLKLORU STANIE SIĘ MOTYWEM PRZEWODNIM. ZAINSPIRUJ SIĘ NIEZWYKLE BARWNĄ KULTURĄ REGIONÓW ŚWIATACHROŃ KULTURĘ, POZNAJ JĄ, DOCEŃ JEJ ODMIENNOŚĆ.

Tym razem w miesiącach czerwcu i lipcu, wystawa ma dwa poziomy. Jeden poziom wystawy to część archiwalna w Galerii Słodka Kawiarenka, gdzie można będzie podziwiać prace konkursowe z całej Polski. Druga część wystawy ma miejsce w Galerii Kolor. Są to prace ceramiczne i malarskie dwóch pracowni pod kierunkiem Iwony Gocyk: Małej Akademii Sztuki i Ceramiki i Designu. Zapraszamy do zwiedzania obu części ekspozycji.