MDK Krzyki 9 Wydarzenia 9 25.03. IMPRESJE Z POŁUDNIA | XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco

utworzone przez | mar 14, 2023 | Wydarzenia

XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco

25.03.2023r. godz. 19:00
Klubokawiarnia Mleczarnia | Klub Festiwalowy | ul. P. Włodkowica | 50-072 Wrocław
Wydarzenie w Klubie Festiwalowym Mleczarnia/wstęp wolny

W programie:

Prezentacje tańca flamenco:
grupa Energia Flamenca, Solitas,
Duende pod kierunkiem Anny Patkiewicz oraz Studio Sueńos Szkoła Famenco, Studio Flamenco El Sol.

Wernisaż wystawy kolaży Magdaleny Targońskiej “Impresje z południa”.

Magdalena Targońska – absolwentka podyplomowych studiów Dyscypliny Plastyczne w Architekturze na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Kolaże autorki powstają ze starych kolorowych gazet i magazynów, bez użycia farb, papier jest jedynym materiałem służącym do stworzenia obrazu. Kolorowe kawałki są wydarte lub wycięte, naklejone na papierowy podkład lub na płótno, a następnie zawerniksowane. Drobne elementy, z których składa się kolaż, pozornie do siebie nie pasują – niektóre są gładkie, inne są fragmentami zdjęć różnych faktur; zwykle nie przedstawiają żadnych przedmiotów ani osób. Dopiero oglądane z dystansu tworzą obraz, lekko rozmyty, zawsze jednak przedstawiający jakąś rzeczywistość. Najchętniej podejmowane przez Magdalenę Targońską tematy to krajobrazy – zwłaszcza miejskie – zwykle kolaże przedstawiają architekturę bądź jej elementy, ale na wystawie “Impresje z południa” zostaną zaprezentowane również najnowsze obrazy, których tematem jest flamenco.
Prace autorki są wystawiane na aukcjach sztuki współczesnej i znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, w Niemczech oraz we Włoszech.

Partner Festiwalu Klubokawiarnia Mleczarnia
Pomysłodawca i Koordynator Festiwalu: Anna Patkiewicz