MDK Krzyki 9 Pracownie 9 Plastyka 9 Atelier Sztuki – pracownia malarstwa i rysunku

Plastyka

“Atelier Sztuki” Pracownia Malarstwa i Rysunku

mgr Aleksandra Paradowska-Sirek

e-mail: atelier_sztuki@mdk-krzyki.pl

Aleksandra Paradowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom główny obroniła w pracowni malarstwa, dyplom dodatkowy w pracowni scenografii. Ukończyła również Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Raciborzu na kierunku edukacja artystyczna o dwóch specjalnościach: kreacja plastyczna z grafiką użytkową oraz obraz cyfrowy i fotograficzny. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą jako instruktor tańca i plastyki. Autorka kilku spektakli tanecznych, do których stworzyła również scenografię oraz choreografię. Główną inspiracją oraz podstawą tworzenia jej prac jest taniec.

Wiek: 7-18 lat

“Atelier Sztuki” Pracownia Malarstwa i Rysunku

Są to ogólnorozwojowe zajęcia plastyczne, podczas których młody artysta pozna szeroko pojęte znaczenie słowa kultura.

CO ROBIMY NA ZAJĘCIACH?

Przede wszystkim uczymy się poprzez zabawę – zabawę kolorem, kreską, formą… Wykorzystujemy różnorodne techniki plastyczne. Tworzymy abstrakcje, malujemy, lepimy, wycinamy, wyklejamy mozaiki, tworzymy „coś z niczego”. Każde zajęcia to tak naprawdę inna forma plastyczna, która daje dzieciom możliwość wyrażenia siebie.

W trakcie pracy twórczej dzieci rozwijają wyobraźnię. Takie słowa jak kompozycja, kontrast, kolaż i wiele innych nie będą już dla nich tajemnicą.

DLACZEGO WARTO ZAPISAĆ DZIECI DO SEKCJI „Atelier Sztuki”?

Zajęcia plastyczne kształtują wyobraźnię, która tworzy nowe obrazy umysłowe. Ponadto te zajęcia mają ogromny wpływ na twórcze i kreatywne myślenie, a także wspierają rozwój manualny. Malarstwo i wszelkie formy aktywności plastycznej wpływają na spontaniczne potrzeby dziecka, rozwijają pamięć oraz poczucie piękna i estetyki.

Zobacz PLAN ZAJĘĆ

https://www.facebook.com/pracowniamalarstwairysunku

Skip to content