Flamenco


_DSC1971

Flamenco online:  http://mdk-krzyki.pl/index.php/2020/03/26/flamenco-on-line/

mgr Anna Patkiewicz – nauczyciel dyplomowany

Tancerka, pedagog, choreograf

(anna.patkiewicz@wp.pl)

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu-ukończyła kierunek nauczycielski ze specjalizacją: turystyka i rekreacja, w tym rekreacja ruchowo-taneczna.

Koordynator projektów kulturalno-edukacyjnych

Animator kultury

 

Posiada wieloletnie doświadczenie pedagogiczne w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi.

 

Ukończyła liczne warsztaty i szkolenia z zakresu tańca i choreoterapii (m.in. podczas międzynarodowych festiwali w Poznaniu pod dyrekcją Pani Ewy Wycichowskiej).

 

Szkoliła się z zakresu edukacji międzykulturowej (m.in. szkolenie w ramach projektu „Aby Romom żyło się lepiej”– Kancelaria –Projekty Europejskie we Wrocławiu 27.01.2015-24.02.2015 r.)

 

Ukończyła kurs z Kinezjologii Edukacyjnej (gimnastyka mózgu Dennisona) – Certyfikat 2002 r.

 

Brała udział w licznych szkoleniach z tańca flamenco w kraju i za granicą (Hiszpania- Andaluzja-Sevilla), u tak znanych artystów jak Pilar Ortega, Mercedes Ruiz, Adela Campallo, Juan Polvillo, Belen Maya, La Moneta, El Farruquito, La Farruca, El Farru, Luis de Luis, Pastora Galvan.

 

Pomysłodawca i koordynator Międzynarodowego Festiwalu

„Sztuka Łączy Pokolenia/Inspiracje Flamenco/Przenikanie Kultur”

(projekt o charakterze edukacji międzykulturowej).

 

Tancerka zespołu „Viva Flamenco” czynnie koncertującego w kraju i za granicą.

 

Współpracuje przy projektach międzynarodowych m.in. Indialucia (Koncert w Stambule 2012 r.). Występuje w koncertach z cyklu „Pasja flamenco” z udziałem artystów z Polski oraz Hiszpanii.

 

Współpracuje z grupą Sonos Kwartet „Flamenco Project”.

Bierze udział w licznych audycjach edukacyjnych, poświęconych tematyce sztuki tańca i muzyki flamenco oraz kultury hiszpańskiej (m.in. nawiązanie współpracy z Filharmonią Wrocławską – projekty pod nazwą” Filharmonia dla młodych” (17.10.2012 r., 18.10.2012 r.), a także Filharmonia Familijna – (21.10.2012 r.).

 

Zrealizowała projekt (07.09.2014r.) we współpracy z Agencją Muzyczną Polskiego Radia w Warszawie, który odbył się w ramach koncertów edukacyjnych z cyklu „Podróże ponaddźwiękowe” w Studium Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego – „Flamenco. Słoneczny skarb Hiszpanii” – Jedynka dzieciom.

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego, a koncerty transmitowane były w serwisie: dzieci.polskieradio.pl.

 

Za swoje osiągnięcia edukacyjne uhonorowana

Nagrodą Prezydenta Wrocławia 14.10.2016 r.