MDK Krzyki 9 Pracownie 9 Taniec 9 Twister

Taniec

Twister

mgr Monika Kamska

e-mail: twister@mdk-krzyki.pl

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na wydziale Sztuk Scenicznych, kierunek Musical i choreografia. Posiadaczka specjalistycznego wykształcenia pedagogicznego do nauczania tańca realizowanego w toku studiów. Od dziecka pasjonatka tańca w jego różnych technikach i zespołach: disco-dance – „Złote dzieci”, taniec towarzyski – „Takt Legnica i „PM Lubin”, hip-hop – „Street Dance Academy”, taniec współczesny i jazzowy – „Teatr Avatar”. Z „Teatrem Avatar” brała udział również w spektaklach, tj. „Mosty”, „Obrócona w pył”, „Muzykant”. Uczestniczka wielu turniejów, warsztatów z polskimi i zagranicznymi choreografami, stale kształcąca się i poszerzająca wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną.

Formacja Tańca Nowoczesnego TWISTER

Dzięki nastawieniu na różnorodność i wszechstronność tancerzy, praca w formacji opiera się na dwóch głównych technikach, tj. tańcu jazzowym oraz hip-hopie i ich różnych odmianach. Nie brakuje również podstaw tańca klasycznego i współczesnego. Obecnie zespół trenuje w 5 grupach podzielonych z reguły według wieku i poziomu zaawansowania.

Twister Yellow” to dzieci najmłodsze, które od podstaw zaczynają przygodę z naszą formacją. Swoje początki z tańcem nadrabiają zapałem, energią i dziecięcą radością.

Twister Blue” to najczęściej grupa kontynuująca, tzn. złożona z dzieci będących w zespole nieco dłużej, jak również takich, które dzięki talentowi i pracy nadrabiają taneczne podstawy w nieco szybszym tempie. Nawiązując do powiedzenia z języka angielskiego – w tej grupie nie ma pojęcia „to feel blue”, bo przy treningach jest dużo zabawy i uśmiechu.

Twister Green” to grupa średnia ok. 9-10 lat, na poziomie średniozaawansowanym, bardzo zaangażowana i zgrana, ucząca się jak pogodzić w tańcu zabawę i pracę. Bo w końcu to już (prawie) nie dzieci, a młodzież!

Twister Red” – 11-13 lat, poziom średniozaawansowany. Tę grupę cechują zarówno dbałość o technikę, jak i praca nad wyrazem artystycznym. Młodzi tancerze uczą się jak pokazać w choreografiach precyzję i siłę ruchu, jak i różne historie i emocje.

Twister Black” – 14-18 lat. Najstarsza i z założenia najbardziej zaawansowana grupa. To tancerze z doświadczeniem wiedzący po co są na scenie i co chcą na niej przekazać widzom.

Działania sekcji obejmują także udział w turniejach, przeglądach tanecznych, prezentacjach okazjonalnych w formach zespołowych, duetach i solo. Organizowane są także warsztaty taneczne z instruktorami spoza placówki, obozy stacjonarne i wyjazdowe.

Skip to content