MDK Krzyki 9 Pracownie 9 Taniec 9 Taniec Klasyczny i Taniec Współczesny

Taniec

Taniec klasyczny i współczesny

Taniec Klasyczny i Taniec Współczesny

mgr Anna Szopa-Kimso

e-mail: balet@mdk-krzyki.pl

Pedagog tańca. Solistka baletu Opery Wrocławskiej. Solistka baletu Opery Wrocławskiej. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu oraz Pedagogiki baletu w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Została odznaczona Medalem 200-lecia Baletu Polskiego, odznaką Zasłużony Działacz Kultury, a także Brązowym Krzyżem Zasługi.

Świat baletu

Świat baletu jest marzeniem wielu dziewczynek. Zwiewne jak motyle tancerki poruszające się po scenie, wydają się nierzeczywiste, a ich płynne lekkie ruchy zdają się wypływać z ich duszy bez jakiegokolwiek wysiłku. Taniec klasyczny to jednak ciężka praca, żmudne ćwiczenia, dyscyplina. Jednak jeśli bardzo chce się osiągnąć tę lekkość, grację i wdzięk, to mimo wysiłku, który musimy włożyć w naukę tej trudnej sztuki, będziemy czerpać radość z jej efektów i osiągniętych sukcesów. Zapraszam więc na zajęcia.

Zajęcia prowadzone są w trzech grupach. Przynależność do grup uzależniona jest od wieku (dzieci przyjmowane są od 4,5 roku życia) lub decyzji nauczyciela.

Grupy
młodsza – od 5 lat
średnia – od 7 do 10 lat
starsza – od 11 lat

Taniec współczesny

To wędrówka po różnych technikach tańca, od modernu, poprzez realease po elementy contemporery. Uwzględniane są również elementy baletu klasycznego, które stanowią podwaliny wielu technik tanecznych. Wszystko razem tworzy swoisty teatr tańca, gdzie nawet bezruch i cisza mają swoją moc i napięcie.

Grupy
młodsza – od 5 lat
“GARDEROBA” – od 11 lat

Zobacz PLAN ZAJĘĆ

Skip to content